ENGELLİ İNSANLARA SAYGI, İNSANLIĞA SAYGIDIR

Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Recep AKDOĞAN, Yönetim Kurulu, İş Yeri Temsilcileri Kadın ve Gençlik Kolları ile birlikte 3 Kasım Dünya Engelliler Günü kapsamında ziyaretlerde bulundular.

Başkan Akdoğan ve heyeti ziyaretlerine Engelli Komisyon Başkanımız ve Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan engelli personelimizi ziyaret ederek başladı. Sağlık-Sen Engelli Komisyon Başkanımız Kudret ÖZÇAM’ı görev yerinde ziyaret eden Başkan Akdoğan, Engelli Komisyon Başkanımız nezdinde tüm engelli komisyonumuzun, İl Sağlık Müdürlüğünde görev yapan engelli personelimizin 3 Kasım Dünya Engelliler Gününü kutladı.

Başkan Akdoğan ve heyeti ziyaretlerine Kırıkkale Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimizde görev yapan Engelli personelimizi sterilizasyon biriminde ziyaret ederek devan etti. Başkan Akdoğan ve Heyetimize Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimimiz Sayın Dt.Abdullah ÜÇER ve İdari ve Mali İşler Müdürümüz Sayın Semih Talu eşlik etti.

Başkan Akdoğan engelli çalışanlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutlarken “Toplumsal hayat içerisinde sürekli bizden biri olarak değerlendirdiğimiz engelli kardeşlerimiz, yaşadığımız sosyal hayatın birer parçalarıdır. Onlarsız bir dünya düşünemediğimiz gibi bu dünyada mutlaka onların da yaşayabileceği ortamı oluşturmamız gerektiği gerçeğinin, toplumun tüm kesimleri tarafından ele alınması ve bu paralelde etkin hizmetlerin de gerçekleştirilmesi gerektiğine inanıyorum. Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanlığı olarak göreve başladığımız yıllardan bugünlere kadar engelli birey ve çalışanlarımızın her konuda yanlarında olabilmek için yoğun bir çaba gösterdik. Bakış açımızı, hassasiyetimizi sürdürerek aynı şekilde de devam edeceğiz.

Engelli olmak bir kusur değil, asıl kusur onları dışlayanbeyinlerdir! Toplumumuzun tamamını kucaklayan sevgi ortamının büyüdüğü günlere ivedi bir şekilde ulaşmamızı temenni ediyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğu bilinciyle, 3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesiyle tüm engelli kardeşlerimize aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmelerini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi