Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü tarafından 22-28 Ocak 2024 tarihleri arasında Asayiş Suçları ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda 124 şüpheli hakkında işlem yapıldı.
Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada yaklaşık 1700 aracın kontrolü yapılarak sorgulaması da çok sayıda yasa dışı madde yakalandığı bildirildi . Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi .
"Asayiş olaylarına karıştıkları tespit edilerek yakalanan 124 şüpheli hakkında yasal işlem başlatılmış, çeşitli suçlardan aranan 5 şüpheli yakalanarak adli makamlarca işlem yapılmış, 124 şüpheli işlemleri sonrası serbest bırakılmıştır. Ekiplerimizce yapılan çalışmalarda 1524 şahıs ve 283 araç sorgulanmıştır.Ayrıca yapılan çalışmalarda; 3 adet ruhsatsız tabanca,1 adet ruhsatsız tüfek,66 adet fişek, 68 adet sentetik ecza ele geçirilmiştir. Çalışmalarımız azim ve kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."