Zafer Partisi Kırıkkale Belediye Başkan Adayı Emin Erkeç yapmış olduğu açıklamada seçimi değerlendirdi. Erkeç mevcut iktidarı ve yerel siyaseti izlemeye devam edeceklerini dile getirdi.

Erkeç açıklamasında’’Zafer Partisi Kırıkkale teşkilatı olarak genel bir değerlendirme yapmamız gerekirse ;

Bizlerin sahada duyduğu ve gördüğü ile insanların Ak Parti’nin genel ve yerel yönetiminden bıkmış bunalmış ve bunu değiştirmek istediği çok aşikar ortadaydı. Zafer Partisi olarak bir çok yanlışı anlatıp nasıl çözebileceğimizi her insanın elini sıkarak anlattık . Birçok kişi sıkıntılarımızı anlayıp buna yönelik çalışmalar ve söylemler söylediğimiz için bizi tebrik ederek canı gönülden destek verdi.

Peki Kırıkkale’de ve Türkiye’de beklentilerimizin altında oy almamızın açıklaması nedir ?

Gönlü bizden yana ya da diğer partilerden yana olanlar yönetimi değiştirmenin tek bir parti ile olacağını düşünüp tüm  desteği oraya vererek bunun ise mevcut iktidara bir ‘ders’ olacağını düşünerek ilerledi. Ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde birleştiler.

Bundan sonra ne olacak ? Nasıl bir yol izleyeceğiz?

Gerek telefonla arayarak gerek sosyal medyada mesaj atarak bizlerin doğru yolda olduğunu bu seçim olmasada diğer seçimlerde destek vereceğinin sözlerini vererek , beklentinin üzerinde bir çalışma yaptığımızı söylerek çok fazla insandan tebrik ve destek aldık.

C074De6B 371B 4E15 B33F 60C3E11Ecebf

Bizlere Belediye Başkanlığı seçiminde oy vermese bile meclis üyeliğinde destek veren , bahsettiğim gibi gönlü bizde olmasına rağmen mevcut iktidarı aşmak için diğer partiye oy veren her bir vatandaşımızın derdiyle dertlenip yola çıktığımız sloganımızı devam ettireceğiz. ‘Sıkılmadık el bırakmayacağız’ . Ve gelecek seçimler için çalışmaya devam edeceğiz. Memleketimizin faydasına olacak her iş için elimizi taşın altına koyup , zararına olacak her iş için de gerekirse başımızı ortaya koyarak mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz.

Seçimlerden sonra büyük bir teveccüh gösterip ‘bende size katılmak istiyorum.’ diyen birçok vatandaşımıza ve siyasetçilerimize teşekkür ediyorum , kapımız bu yola baş koymuş herkese açık.

Buradan yeni seçilen Merkez ve İlçe Belediye Başkanlarımızı tek tek tebrik ediyorum.

Sahada çalışan tüm adaylarımıza da bundan sonraki siyasi hayatlarında başarılar diliyorum.

Son olarak bilinmelidir ki bir dava uğruna çalışan herkes gibi biz sadece seçim zamanı değil seçimden sonrada sahada olacak ve memleketimiz için çalışmaya devam edeceğiz..’’ dedi.

Kaynak: Haber Merkezi