El emeği göz nuru ürünlere önem

Kırıkkale’de Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtlarda açılan ahşap boyama kursları devam ediyor.

Kurslarda yapılan el emeği ve göz nuru ürünler Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş’e kurs hocası Nursel Gümüşbaş ve şube müdürü Fatma Yona tarafından takdim edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtlarda açılan ahşap boyama kursları devam ediyor. Gençlerin el sanatları alanında gelişimini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen kurslar büyük ilgi görüyor. Bu kapsamda yapılan vazo ve biblolar, İl Müdürü Hamza Güneş’e kurs hocası Nursel Gümüşbaş ve şube müdürü Fatma Yonca tarafından takdim edildi. İl Müdür Güneş, kursiyerleri tebrik ederek, el emeği ve göz nuruyla yapılan bu eserlerin çok değerli olduğunu söyledi.

ÖNEMLİ ESERLERİ ORTAYA KOYDULAR

Güneş: “Yurtlarımızda açtığımız ahşap boyama kursunda kursiyerlerimiz tarafından yapılan bu eserler çok güzel. El emeği ve göz nuruyla yapılan bu eserlerin çok değerli olduğunu düşünüyorum. Kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” ifadesinde bulundu. Gümüşbaş: “Kursiyerlerimiz kursta çok istekli ve gayretliydiler. Kısa sürede çok güzel eserler ortaya koydular. Kendilerini tebrik ediyorum.” Yonca ise “Yurtlarımızda açtığımız kurslarla kursiyerlerimize yeni beceriler kazandırmayı amaçlıyoruz. Ahşap boyama kursu da bu kurslarımızdan biri. Kursiyerlerimiz bu kursta hem el becerilerini geliştirdiler hem de güzel eserler ortaya koydular” dedi.

Kaynak: Gençlik ve spor il müdürlüğü