Cumhurbaşkanı Büyük Filistin mitinginde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen "Büyük Filistin Mitinginde" konuştu.Büyük Filistin mitinginde konuşan Erdoğan sözlerine,” Bu toprakları bizlere vatan olarak bırakan ecdadın ,tüm şehitleri, gazilerini, kahramanlarını rahmetle anıyorum. Anadolu Selçuklu Devleti’nden, Osmanlı’ya ve Cumhuriyete kadar vatan topraklarına hükümranlık mührümüzü vurduğumuz, devletlerimizin kurulmasında ve yaşatılmasında minnetle yad ediyorum” diyerek sözlerine başladı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:

Yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılının coşkusunu yaşarken, Bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme haykıracağız.

Gazze için kıyamdayız

Ufkumuzun uzandığı her yerde kalplerini ve gözlerini bizlere çevirmiş kardeşlerimizin derdiyle dertlendiğimiz, yardım eli uzattığımız, gerektiğindeyse sınırlarımızı açtığımız kardeşlerimize yaptığımız gibi Gazze için de bugün olduğu gibi kıyamdayız

Hamas kimdir bundan bir haber olan bedbahtlar

Maalesef ülkemin siyasileri içerisinde Hamas’ı Netenyahu’ya bırakan talihsizler var. Netenyahu nasıl teröristse, Hamas’da teröristmiş. Yazıklar olsun. Hamas nedir, Hamas kimdir bundan bir haber olan bedbahtlar, talihsizler var.

Birileri Gazze’yi uzakta, çok uzakta bizimle alakası olamayan bir yer gibi görüyor

Kırım’dan, Karabağ’a, Bosna’dan, Kerkük’e, Filistin’den Türkistan’a Afganistan’dan Çeçenistan’a pe çok coğrafya için biz göz yaşı döktük. Bugün birileri Gazze’yi uzakta, çok uzakta bizimle alakası olamayan bir yer gibi görüyor, hatta bunu ne yazık ki açıkça söylüyor. Hâlbuki ki bir asır önce bu millet için Adana ne ise Gazze’de oydu.

Çanakkale’deki Gazzeli şehitler

Çananakkale Şehitliğine Balıkesirliyle, Şanlıurfalının olduğu gibi Gazzeliyle Üsküplünün yan yana yattığını göreceksiniz. Öyle ki Çanakkale şehitleri listesinde verdiği 53 şehitle sınırlarımız içindeki çoğu şehrin üstünde yer alıyor.

Katliam Batının eseri

Gazze’de yaşanan katliam top yekûn Batının eseridir. O yavrunun annesinin saçlarına sarılıp, annemi ben saçlarımdan tanırım demesini bir kenara koyabilir miyiz? Çocuk katillerine verdikleri tam desteği demokrasi, insan hakları, adalet gibi kavramlarla gizlemeye çalışmaları ayrı bir komedi.

İsrail savaş suçu işliyor

İsrail tam 22 gündür savaş suçu işliyor. Şimdi İsrail, biz de seni dünyaya savaş suçlusu olarak ilan edeceğiz. İsrail’in savaş suçlusu olarak dünyaya tanıtacağız ama Batılı liderler bırakın tepki vermeyi ateşkes çağrısı bile yapmıyorlar. Ey Batı, ne kadar çocuk ölmesi lazım, ne kadar kadın ölmesi lazım, ne kadar yaşlı ölmesi lazım ki siz ateşkesi ilan edin.

Topluca yok etme peşindeler

Her ülkenin kendini savunma hakkı vardır, tamam da adalet nerde? Gazze’de savunma değil alçakça bir saldırı yürütülmektedir. Gazze halkını, bir silah gibi kullandıkları; açlıkla, susuzlukla, yakıtsızlıkla, sağlık sistemini çökerterek topluca yok etme peşindeler.

Editör: Müjgan BARIŞ