Türkiye genelinde Kuvay-ı Milliye gayretiyle çalışma gerçekleştiren Milli Çözüm Dergisi, Kırıkkale’de temsilciliğini düzenlenen törenle açtı. Kırıkkaleli iş insanı Mithat Akçalı’nın temsilciliğini yaptığı dergi, 2004 yılından bugüne aylık olarak yayımlanıyor.

2004 yılı Ocak ayından bugüne kadar okuyucusuyla buluşan Milli Çözüm Dergisi, Kırıkkale’de Yenidoğan Mah. Barbaros Hayrettin Cad. Zabıta Müd. Ve Esnaflar Mescid yanında düzenlenen temsilciliğini açtı. Açılış törenine Yahşihan Belediye Başkanı Ahmet Sungur, Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Kutluca, Siyaset-Bilimci-Düşünür Üstat Ahmet Akgül ve çok sayıda davetli katıldı. 

Açılış töreninde konuşma yapan Milli Çözüm Dergisi Kırıkkale Temsilcisi Mithat Akçalı, “Tam 20 yıldır; hakkın ve hayrın sesi, halkımızın kurtuluş ve huzur reçetesi olan, Haksızların ve hain takımının ise korkulu endişesi olan, Milli Çözüm Dergimiz; Milli, İlmi, İnsani ve İslami esaslar üzerinde yayınlarını cesaret ve ciddiyetle sürdürmektedir, seçkin aydın ve araştırmacıların, devlet adamlarının, yerli ve yabancı fikir ve siyaset odaklarının başvuru kaynağı haline gelmiştir. Emek ve destek veren herkese teşekkür ve saygılarımı sunuyorum” dedi. 

Milli Çözüm Dergisi’nin 2004 yılında okurlarla buluştuğunu ifade eden Siyaset-Bilimci-Düşünür Üstat Ahmet Akgül, derginin ülke ve insanlığın sorunları, bunların çözüm yolları hususunda bir ihtiyaç olarak kurulduğunu söyledi. Akgül, “Bölgede, ülkede ve dünyada yaşanan olağanüstü süreçleri millete doğru okumak gerekiyor. İşte bu nedenle doğruları ve saklanan durumları ortaya koyacak ve toplumun hissiyatına ve ihtiyacına tercüman olacak bir yayın organı lazımdı, Milli Çözüm bu boşluğu doldurmak için yola çıktı” diye konF B I M G 1714288047429uştu.

F B I M G 1714288054172

Kaynak: Haber merkezi