Türk Kızılay Kırıkkale İl Merkezi Şenlendirme programı kapsamında açmış olduğu Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesi tüm yoğunluğu ile devam ediyor. İlimizde yaşayan gençlerin Kitap okuyabileceği, dinleneceği, zeka oyunları oynayacağı ve zamanını en verimli şekilde değerlendireceği yer olan Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesine gençlerin ilgisi yoğun oluyor. Eğitim öğretim zamanında da Kızılay Kütüphanenin hafta sonları açık oluyor.
EĞİTİM DÖNEMLERİNDE HAFTA SONLARI DA KÜTÜPHANE AÇIK
Kızılay her alanda vatandaşlarımızın yardımına koşmaya dert ediniyor. Ailelerin çocuklarının daha iyi bir eğitim alıp geleceğe umutla bakmaları için açmış olunan kütüphanede onların kitap okumasını ve kişisel becerilerini geliştiriliyor.
Aynı zamanda Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesin de bir taraftan kitap okuma sevgisi verirken, diğer taraftan okuma yazma bilmeyen çocuklara okuma öğretiliyor ve bir taraftan da Kur’an okumasını bilmeyen gençlere Kur’an öğretiliyor.
Hafta sonları düzenli olarak Kızılay’ın açmış olduğu kütüphaneye gelen çocuklar sınıflarının en başarılı çocukları oluyor. Yapılan kitap okuma etkinlikleri ve zeka oyunları ile ülkemize faydalı gençler haline geliyor.
KIZILAY MİNİK DOKUNUŞLAR BÜYÜK GÜZELLİKLER GETİRİYOR
Kızılay aynı zamanda yine açmış olduğu Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesinde 7- 11 yaş çocuklar için yaptığı eğitimleri tüm güzelliği ile devam ediyor.
Bazen çocuklara yapılan minik dokunuşlar onların geleceklerinin daha güzel geçmesini sağlıyor. Kızılay haftada iki gün düzenli olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza çok güzel faaliyetler gerçekleştiriyor. Çocuklar hem oynuyorlar, hem terapi görüyorlar, hem de toplumsal kuralları öğrenerek ahlaki gelişimleri sağlanıyor.
Yaşadıkları travmaları atamayan çocuklarımız, oynadıkları oyunlar ile yaşadıkları travmalardan kurtuluyorlar. Aileler Kızılay’ın çocuklarına de yapmış olduğu faaliyetlerinden çok memnun kalarak Kızılay’a çok teşekkür ediyor.