Çöp konteyneri cinayetinin katili bulundu; sırtına imza atmış

İstanbul Pendik'te 79 yaşındaki Nihat Salih'in öldürüldükten sonra parçalanarak 4 ayrı çöp konteyneriine atıldığı cinayette yeni bir gelişme oldu. Güvenlik kameralarından tespit edilen katil zanlısı B.D'nin Salih'i evinde öldürdüğü ardından sırtına bir harf yazarak parçalara ayırdığı ortaya çıktı.Kan donduran cinayet İstanbul Pendik Dumlupınar Mahallesi’nde gerçekleşmişti. Bir erkeğe ait parçalara ayrılmış ceset dört farklı çöp konteynerinde bulundu. Yürütülen soruşturma sonucu cesedinin kimliği belli olmuş, maktülün 79 yaşındaki Nihat Salih olduğu belirlenmişti.

Olaya aydınlatmak üzere mahalledeki güvenlik kameralarını izleyen polis, B.D isimli bir kişinin beyaz bir kova ile gelip çöp konteynerine bir şeyler attığını belirledi.İddiaya göre, şüpheli sıfatıyla gözaltına alınan B.D.’nin evinin sol yanındaki konteynerden kan izleri olan battaniye çıktı. Evin sağ yanında bulunan konteynerde Nihat Salih’in gövdesi, evin üst sokağında bulunan konteynerden ise kol ve bacakları bulundu. Sabah Gazetesi’nin yaptığı habere göre eve 200 metre uzaklıktaki konteynerde ise Salih’in derisi yüzülmüş olan kafası bulundu.

Olay günü maktülün saat 12.58’te B.D. ile bir telefon görüşmesi yaptığı saptandı. İncelenen kayıtlarda ise aynı gün Nihat Salih’in saat 13.03’te B. D’nin evine giderken kaydı bulundu. İncelemelerde Nihat Salih’in telefon sinyalinin saat 13.15’te kesildiği de saptandı.

Maktül Salih’in sırtına bıçakla ‘M’ harfi yazıldığı, katil zanlısı B.D’nin karısının isminin ‘M’ harfi ile başladığı öne sürüldü.

Masumum dedi baltasından DNA çıktı

Kamera kayıtlarından yapılan tespit üzerine Nihat Salih’i öldürme şüphesi sebebiyle gözaltına alınan B.D’nin savcılık karşısında verdiği ifadede cinayeti işlediğini reddederek masum olduğunu belirtti.

Cinayet Büro ekipleri şüphelinin evinde yapılan aramalarda balta, bıçak gibi kesici aletlere incelenmek üzere el koydu.

Polis, üzerinde leke bulunan halı ve koltuk örtüsünü de alarak kriminal şubeye gönderdi.

Adli tıp morguna kaldırılan Nihat Salih’in cesedi üzerinde yapılan incelemede dil kemiğinin kırıldığı ve boğularak öldürüldüğü kanaatine varıldı.

Kriminal laboratuvarında yapılan incelemede halı ve örtü üzerinde Nihat Salih’e ait DNEkran Goruntusu 2024 05 31 103403A izleri bulundu.

Kaynak: BHA