Camiler Ramazan ayına hazırlanıyor

Yaklaşan Ramazan ayı öncesi Kırıkkale’de tüm camilerde temizlik çalışmaları hız kazandı.

Şehir genelinde ki tüm camiler,F B I M G 1709709520239 mescitler ve kuran kursları detaylı olarak Belediyemizce dezenfekte edilerek Pazar akşamı kılınacak olan ilk teravihe hazır hale getiriliyor.

F B I M G 1709709513936

GENİŞ KAPSAMLI DEZENFEKTE

On bir ayın sultanı Ramazan ayı öncesinde Kırıkkale genelinde bulunan camii, mescit ve kuran kurslarında Belediyemizce geniş kapsamlı dezenfekte çalışması başlatıldı. Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Sağlığı Ekiplerimizce gerçekleştirdikleri şehir merkezi genelinde ki tüm camilerde dezenfekte işlemi ile vatandaşların temiz ve ferah bir ortamda ibadet etmeleri amaçlanıyor.

TEMİZ ORTAMDA İBADET İMKANI

Camilerin dezenfekte işlemi hakkında bilgi veren Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Sağlığı ekiplerimiz “Gerek yıl içerisinde gerekse yaklaşan önemli dini günler öncesi sorumluluk sahası içinde ki cami, mescitler ve kuran kurslarında dezenfekte işlemleri yapılmaktadır. Yaklaşan Ramazan ayı münasebetiyle de bu yıl işlemlerimizi daha fazla sıkılaştırarak, vatandaşlarımızın ibadetlerini sağlıklı ve hijyenik ortamlarda yerine getirebilmeleri için her türlü önlemi alıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın temiz ve ferah bir ortamda Ramazan ayı ibadetlerini yerine getirmelerini sağlıyoruz” denildi.

Kaynak: Kırıkkale Belediyesi