Kırıkkale İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi Ziraat Mühendisleri tarafından Balışeyh İlçe Müdürlüğü bahçesinde çiftçilere “Budama Eğitimi” verildi.
Eğitim kapsamında; Şekil Budaması, Bakım Budaması, Gençlik Budaması ağaçlar üstünde örneklendirilerek anlatıldı. Ayrıca çiftçilere bahçe bakımı, hastalıklar ve bordo bulamacının önemi anlatılarak sorularına cevaplar verildi. Buda ma eğitimindeki amaç çiftçilerin verimini artırmaya yönelik budam yapmaları ve ağacı yakından tanımaları bilinçsizce budamanın ağacın ömrünü kısalttığı ve ciddi oranda verim kaybına sebep olduğu belirtiliyor .Vatandaşlar ve üreticiler budama etkinliklerinin eğitimine büyük önem veriyorlar.