27 yaşındaki genç doktorun ameliyat masasından kalkamaması Kırıkkale'deki sağlık sisteminin ciddi şekilde gözden geçirilme ihtiyacını gündeme taşıdı. 

ÖLÜSÜNÜ ELİMİZE VERDİLER

Taziye ziyaretlerine gelenlere konuşan Genç doktorun tepkili babası " Çocuğumuzu elimizle ameliyata gönderdik. Ölüsünü elimize verdiler .Bizi dakikalarca 'iyiye gidiyor 'diye oyaladılar .Tüm tahlil verileri elimizde .Her şey normal. Ne olduysa Ameliyat sırasında oldu. Pazartesi günü davamızı açacağız. Ameliyat ekibinden bunun hesabını soracağız. Bu benim evladım değil Kırıkkale'deki herhangi bir ailenin evladı olabilirdi .Yüreğimiz yanıyor. Bu acıyı tarif edemeyiz."diye konuştu.

Tüm Kırıkkale 27 yaşındaki genç bayan doktorun vefatı ile derin üzüntü duydu. 

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLIYOR

Kırıkkale Tıp Fakültesi doktorlarından ,Gazeteci Adem Yılmaz'ın yeğeni ,Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyelerinden Muzaffer İlhan'ın gelini Melike Sargın İlhan'ın 27 yaşında vefat haberi Kırıkkale'yi derinden üzdü. Basit bir böbrek taşı ameliyatının ölümle sonuçlanmasının bir ihmal olduğunu iddia eden ailesi Pazartesi günü ameliyatın araştırılması ve soruşturulması için hukuk mücadelesi başlatıyor. Aile ameliyat ekibine dava etmeye hazırlanıyor. Bu arada ailenin yakınları sosyal medya üzerinden bu gibi talihsiz vefatların bir daha yaşanmaması için Tıp Fakültesi Hastanesi'nin bakımsızlığına yönelik vatandaşları uyaran bir kampanya başlattı.

İHMAL VAR İDDİASI

Ailenin ifadesine göre Ameliyat sırasında uzman hekimin olmaması büyük bir eksiklik olarak ifade edilirken ameliyat öncesindeki hasta raporlarının son derece uygun olduğu ve sıra dışı bir tahlil sonucuna rastlanmadığına vurgu yapıldı.

KIRIKKALE ŞOK OLDU

Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı doktorlarından Melike İlhan'ın rahatsızlığından dolayı ameliyat sonrasında hayatını kaybetmesi Kırıkkale'de adeta şok dalgası oluşturmaya devam ediyor.

Aile oldukça tepkili .Genç doktorun evine 4 gündür taziye ziyaretleri devam ediyor .Genç doktorun ölümü Kırıkkale'de sağlık sektörünün tekrar gündeme alınması için bir örnek teşkil etmeye başladı.

Ailesi dostları ve yakınları başta olmak üzere Tıp Fakültesi, Kırıkkale Üniversitesi ve sağlık camiası genç doktorun vefatından derin üzüntü duydular.Bu arada eleştirilerin hedefinde olan ameliyat ekibinin panik içerisinde olduğu ve nasıl bir savunma hazırlayacağı Kırıkkale kamuoyu kadar sağlık sektörününde de merak edilmeye başlandı.

Kaynak: Haber merkezi