Kültür Bakanlığı 1629 Personel Alımı Sonuç ve Taban Puanlar Hakkında Duyuru!

Kültür Bakanlığı 2024 yılı 1629 Personel alımı için sonuçlar bekleniyor. Sonuç ve değerlendirme süreci hakkında Bakanlıktan duyuru geldi!Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapıyor. Bakanlık 2024 yılı kapsamında yayımladığı ilana göre KPSS Puanı ile personel alacak. Alımlar Mülakatsız personel Alımı ve Sözlü sınav kapsamında gerçekleştirilecek.

Bu yönde KPSS Puanı ile yapılacak değerlendirmeye göre ASİL ve YEDEK adaylar belirlenecektir.

Kültür Bakanlığından Duyuru Geldi!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 8 Mart 2024 tarihi ile yayımlanmış olan duyuru ile 1629 personel alımı hakında duyuru geldi. Söz konusu duyuruya göre Başvuru Değerlendirme süreci açıklandı.Başvuruları elektronik ortamda 25.01.2024- 08.02.2024 tarihleri arasında alınan 1629 Sözleşmeli Personel Alımı kapsamında, başvuruda aranan kriterleri taşımayan adayların başvuruları reddedilmiştir.

Başvuruları reddedilen adaylar, Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ üzerinden başvurularının iptal edilme sebeplerini görebileceklerdir.Durumlarına itiraz etmek isteyen adaylar 18.03.2024 tarihi mesai bitimine kadar yazılı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No.50 Yüzüncüyıl Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla başvuruda bulunabilirler. Posta yoluyla yapılan başvurularda son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

Kaynak: Kültür Bakanlıgı