Genç mühendislere mantar desteği sağlandı

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin tarafından ilçedeki genç mühendislere ve girişimcilere destek amacıyla istiridye mantarı üretimi için alan tahsis edildi.

ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAI M G 20240107 W A0024

Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin tarafından ilçedeki genç mühendislere ve girişimcilere destek amacıyla istiridye mantarı üretimi için alan tahsis edildi. Bu alanda üretimi başlayan istiridye mantarları için de TPE tarafından tescil belgesi alındı ve hem mantar hem de üretim resmiyet kazandı. Gençlere destek olacaklarına dikkat çeken Başkan Tekin, üretim tesisini gezerek hem bilgi aldı ve hem de çalışmayla ilgili açıklamalarda bulundu. 

TESCİL BELGESİ ALINDI

Örnek bir çalışmaya daha imza atan Başkan Tekin, çalışmayla ilgili bilgi vererek, “İlçemizdeki genç mühendis kardeşlerimize Belediyemizden tahsis ettiğiniz arazide, dört mevsim üretim yapabilecek ikinci üretim tesisini kurdular. Toptan ve perakende satışlara başladılar. Genç girişimci kardeşlerimizi tarım projeleri için bekliyoruz. Bahşılı istiridye mantarı ismi de TPE tarafından tescillendi ve resmiyet kazandı” dedi.

ÖRNEK TEŞKİL EDECEK

Kırıkkale’de ilk kez bir ürün ve üretim için de tescil belgesi alınmış oldu. Gençlerin üretimine başladıkları mantar için Bahşılı İstiridye Mantarı adı ile tescil belgesi alınırken, yapılan çalışma da böylece resmiyet kazanmış oldu. Bu çalışmanın Kırıkkale geneline örnek teşkil etmesi bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi