Kırıkkale tarihi ile bütünleşen Atatürk Ortaokulu akıbeti iyice merak konusu olmaya başladı. Seçim bahanesi  ile unutulan ortaokul inşaatı yeni arsasının yerinin bir türlü belirlenememesinden dolayı 2024-25 eğitim öğretim dönemine yetişemeyecek durumda .Veliler tedirgin yetkililer ise bu konuda hiçbir açıklama yapmıyorlar.

Şehir merkezinde Sevgi Yolu üzerinde başlanan okul inşaatı için onlarca ağaç kesildi.

37E180A7 F009 45A8 8E20 B738E904C32D

Ardından hafriyat çalışmaları başladı .Bu sırada Nur Cami cemaati caminin önünü kapanacak iddiasıyla yetkili yerlere başvurarak okulun yerini değiştirilmesi talep etti.Talep uygun görüldü. Ancak aradan 5 ay geçmesine rağmen ne yeni yer hakkında bilgi verildi .Ne de okul inşaatı için kamuoyunun merak ettiği sorulara cevap verildi. Eski İçişleri Bakanı hemşehrimiz Prof. Dr. Beşir Atalay'ın Kırıkkale'ye gelerek girişimleri sonucu İnşaat durdurulmuş bu yer karşılığında merkeze yakın bir yerde Kırıkkale Belediyesi tarafından bir arsa gösterilmesi karşılığı okul başka yere alınacagı ifade edilmişti .

Seçimin bitmesi ile  beraber Atatürk Ortaokulu'nun inşaatınin yeni yerinde hızlanması beklenirken Hiçbir gelişme olmaması ve konunun yılan hikayesine dönmesi tepkilere sebep oluyor .Kamuoyu vevveliler  yeni adresi  merak ettiyse de bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğü'nden henüz cevap verilmedi.

Kaynak: Haber Merkezi