20231129_140103Akdağ, Kırıkkale siyasetçilerine sert konuştu

Kırıkkale Gönüllüleri Birliği 20 uyenin katılımı ile Basın toplantısi yaptı.Birlik Başkanı Resul Akdağ toplantıda sert konuştu.Kırıkkale'nin iyi yönetilmediğini dile getirdi.20231129_134809

Başkan Akdağ konuşmasında "Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Sayın basın mensupları; Kırıkkale’de insanlarımız emekliler, çiftçiler, esnaflar, gençler, çalışanlar mağdur durumda. Herkes kendi aleminde. Herkes bu gidişata kızıyor ama gücü yetmediği için sessiz kalıyor. "dedi.

İNSANIMIZ MUTLU DEĞİL

Başkan Resul Altındağ konuşmasına şöyle devam etti. "Biz bu durumda olan arkadaşlar olarak bir araya geldik. Kırıkkale insanımızı mutlu, Kırıkkale’yi de yaşanabilen, güzel, modern bir şehir yapmak için Kırıkkale Gönüllüleri Birliğini kurmaya karar verdik. 16 Ağustos 2023 tarihinde faaliyete başladık. 

Toplumda beğeni kazandı. 2,5 ay gibi kısa bir zamanda insanlarımız Birliğimiz etrafında toplandı ve 28 Ekim 2023 tarihinde Türk Metal Sendikasının düğün salonunda istişari salon toplantısını yaptık. Bu toplantı kamuoyunun gündemine yerleşti. Görüşlerimizi whatsup ve facebook’ta mesaj halinde topluma ilettik. Kırıkkale Gönüllüleri Birliği olarak gayemize ulaşmak için Kırıkkale’nin kalkınması lazım. Kırıkkale’de kalkınmak için her türlü alt yapı vardır. "şeklinde konuştu.

FIRSATLARI KULLANAMIYORUZ

Konuşmasınin devamınd "Şöyle ki MKE, Tüpraş, üniversite, Kızılırmak, Çoruh deresi, ulaşım imkanları sayesinde Kırıkkale rahat kalkınırdı. Kalkınma sanayileşme ve modern tarımla olur. Tarıma destek verilerek üretim seferberliği başlatmak lazım. Bu Kırıkkale'yi beslediği gibi ihracat da yapardı. Çiftçimizi zengin yapardı. Tarımda işsizlik önlenir ve köyler boşalmazdı. Hayvancılık gelişerek et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri entegre tesisleri yapılıp un, makarna, yem, gübre, şeker, salça, konserve, meyve suyu fabrikaları kurularak Kırıkkale'nin kendi ihtiyaçları karşıladığı gibi fazla ürünlerini çevre illere, dışarıya ihracat yapılırdı ve tarım sektöründeki işsizlik önlenirdi.

 Sanayi sektöründe MKE, Tüpraş, Üniversite ve iş adamları bir araya gelerek MKE ve Tüpraş'ın yan sanayii tesislerini faaliyete geçirilerek mesela Dinek Dağında yapılan Roketsan gibi 20 yılda 20 fabrika yapılsaydı Kırıkkale’de işsizlik kalmazdı. Kırıkkale göç alırdı ve büyük şehir olurdu. Buradan Balışeyh’e, Keskin’e, Karakeçili ve Elmadağ’a kadar fabrikalar kurulurdu. Sanayi üretiminde ihracat yapılırdı. Sanayicimiz kazanır ve gençlerimize iş imkanı sağlanırdı. 

Bunun yanında bizim isteğimiz Kırıkkale’mizin çevre mahallelerine spor tesisleri yapılarak gençlerimizi spora özendirmek ve uyuşturucu müptelasından kurtulmasıdır. Yine çevre mahallelere alış veriş merkezleri ve ekmek fırınları kurularak bu alış veriş merkezlerinde köylümüzün ürettiği bütün gıda maddelerinin az kârla satılmasıdır. Böylece diğer alış veriş merkezleriyle rekabet yaparak onlar denetim altına alınırdı. Yine çevre mahallelere düğün salonu, spor tesisleri, park ve bahçeler, kreşler, yaşlı bakım merkezleri yapılarak insanlarımıza hizmet verilmelidir. "Dedi.

Akdağ "Böylece mahalle sakinleri kendi mahallesinden alış verişini yapar, gençler düğünlerini ve sporlarını yaparlar, yaşlılarımız yaşlı bakım merkezlerinde, park ve bahçelerde rahatlıkla yaşarlar, mahalledeki cadde ve sokaklar düzgün ve tertemiz olur, mahalle muhtarları da bütün bunların takipçisi olur. Aksayan durumu hemen ilgili birime bildirir. Böylece mahallede komşuluk ilişkileri gelişir, sevgi saygı bağları artar. 

BAŞKAN ARTIK DİNLENSİN

Belediye Başkanına daha önceden 9 soru ile sorduğumuzda asli görevini yapmadığı, 12 soru ile de halka sorduğumuzda var olan hizmetlerin de kullanışlı olmadığı anlaşıldı. O zaman Belediye asıl görevlerini yapmıyor. Var olanları da yönetemiyor demektir. Buna metal yorgunluğu diyorlar. Tavsiyem, Başkan bir müddet Celal Bayar Parkındaki köşkte dinlensin kafasını toplasın. Belki o zaman faydalı olur. Belediyeye 12 adet Halk otobüsü alınması, Dinek Dağına Roketsan’ın yapılması takdire şayandır. Belediye personelinin maaşlarını almaları kanuni haklarıdır. Kırıkkale Gönüllüleri Birliği olarak Belediyemizin yaptığı iyi hizmetleri takdir ederiz. Yapamadıklarını da hatırlatırız. Bizim gayemiz Kırıkkale insanımızı mutlu Kırıkkale’mizi de güzel, yaşanabilir, modern kent yapmaktır.

MİTİNĞ YAPACAK GÜÇDEYİZ

 Huzurunuzda şunu da söylüyorum. Bizim isteğimiz partilerin adaylarının bizim bu görüşlerimizi seçim bildirgelerine yazmaları ve başkan olduklarında bunları yapmalarıdır. Eğer yaparlarsa biz her türlü desteği veririz. Eğer yapmazlarsa biz de bunları yapacak aday çıkarırız ve Kırıkkale için yapılması gerekenleri anlatırız. Zaten mahalle komitelerimiz daha önceden vardı. Onlara takviyeler yapacağız. Biz şu an miting yapacak güçteyiz. İstenirse gücümüzü gösteririz. Nasıl ki her türlü engellemelere rağmen salon toplantısı yaptıysak miting de yaparız. Bunun da bilinmesinde fayda var. Bütün bu duygularla Kırıkkale Gönüllüleri Birliği olarak hepinize sevgi ve saygılarımızı sunarız."şeklinde konuşmasını tamamladı.

Kaynak: Haber Merkezi