20240203 09570121.Yüzyıl'da Kırıkkale'nin vahim hali

Altyapı sorunlarlarını bir türlü tamamlayamayan Kırıkkale yağan en ufak yağmurda taşkınlara sebep olurken artık şehrin yükünü taşıyamayan yorgun logarlar hizmet dışı kalıyor.

Altyapı sorununu iyice hisseden Cumhuriyet Şehri Kırıkkale belediyecilik alanında yeteri kadar hizmet göremiyor. Kalehaber'e sorunlarını anlatan Yaylacık Mahallesi sakinleri loğarlarlardan gelen pis kokudan dolayı evlerinde oturamıyorlar .Adliye binasının arkasında bulunan Caddenin üzerindeki logarların eski halılarla kapatan vatandaşlar ve esnaflar bu durumun 21. yüzyılın Kırıkkalesine yakışmadığını dile getiriyorlar .Yaylacık Mahallesi'nde görülen benzer durum Kırıkkale'nin değişik mahallelerinde zaman zaman görülüyor. Logarlardan yayılan pis koku özellikle çevre esnafını son derece rahatsız ediyor.

 Kırıkkale Belediyesi'nin alt yapıya el atarak modern bir alt yapıyı hayata geçirmesini bekleyen vatandaşlar 21. Yüzyıl'da logarlara halı kapatan tek şehrin herhalde Kırıkkale olduğunu belirterek tepkilerini ve eleştirilerini dile getiriyorlar.

Kaynak: Haber merkezi