2 Partinin kavgası gündem oldu

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinin Kırıkkale'de ilk gerginliği yaşandı .

Cumhuriyet Halk Partisi Keskin Belediye Başkan adayı Mehmet Çolakoğlu ile iyi Parti Keskin belediye başkan aday adayı Zafer Çakmaklı'nın birbirlerine söz düellosu Kırıkkale siyasi gündeminde bomba gibi düştü. CHP ve İyi Parti kulislerinde gün boyu bu tartışma konuşuldu.

Keskin'de aday adayları arasında polemik yaşanıyor. İyi Parti'nin Keskin Belediye Başkan Aday Adayı Zafer Çakmaklı, CHP'nin Keskin Belediye Başkan Adayını eleştirdi. 31 Mart 2024 seçimlerinin ilk siyasi tartışması bu şekilde başlamış oldu. Keskin'de 2 parti şu an birbirine kılıçları çekmiş durumda.

İyi Parti Keskin Belediye Başkan Aday Adayı Zafer Çakmaklı yaptığı açıklamada eski MHP'li yeni CHP'li Keskin Belediye Başkan adayı Mehmet Çolakoğlu'nun gönderdiği şehit taziye mesajında Partisi CHP'nin adını kullanmamakla eleştirmişti.

Çakmaklı açıklaması ;

Sayın başkan önceki mesajlarınızda adayı olduğunuz siyasi partinin ismini yazıyordunuz ne olduda şehitlerimiz ile ilgili mesajınızda siyasi partinizin ismini yazmadınız.

Yoksa dün TBMM’de dört siyasi partinin imzaladığı teröre karşı kınama bildirgesine partiniz CHP ve ortağınız DEM partisinin imza atmamasına karşı olan tepkiler yüzündenmi yazmadınız.

Bu eleştiri üzerine Mehmet Çolakoğlu karşı tarafa şu açıklamada bulundu;

Keskin CHP Belediye Başkan adayı olduğum malumunuzdur

... benim üzerimden algı yaratma çabaları beyhudedir, 

Başsağlığı mesajında parti ismi yazılmaması sadece mesaj hizmeti aldığım firmadan kaynaklanan ufak bir atlama veya eksiklik olarak görülmeli böylede değerlendirilmesini arzu ediyorum 

...Halbuki benim şahsımın her türlü teröre ve özellikle pkk ve uzantılarına karşı dik duruşum ve mücadelem alenidir ve herkescede bilinen bir gerçektir

...Bu Vatan'ın ve Ebet müddet Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bölünmez bütünlüğü söz konusu olduğunda seve seve canımı dahi ortaya koyacağım'da bilinmelidir 

Saygılarımla

Kaynak: Haber Merkezi