AK Parti eski Merkezi ilçe başkanı ve İl Başkanı Mürsel Akçay 28. dönem Kırıkkale milletvekilliği aday adaylığı için müracaatta bulundu.
Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Bahadır Kılıç'a yazılı müracaatını sunan Akçay konuşmasında ' AK Parti'de memleket için Allah rızası için hizmet yapılır. Bu parti teşkilatı hizmete kendini odaklamıştır. Bence milletvekili aday adayı olarak aday olsam da olmasam da Partimiz için, milletimiz için , Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın görevinin devam etmesi için canla başla çalışacağım. Şu an partime Kırıkkale milletvekili aday adayı olarak 29 numarayı almış bulunuyorum. Bu partimize gösterilen ilginin sonucudur . 14 Mayıs'ta yine Türkiye'de demokrasi Destanı yazacağız . Amacım Allah rızası için hizmet etmek. Kırıkkale halkına hizmet getirmek. Ülkeme faydalı bir siyasetçi olmaktır.' şeklinde konuştu.