12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
  YAZARLARIMIZ
AYLARIN SULTANI…
22 Nisan 2010 Perşembe Bu yazı 26903 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Beklenen de o, özlenen de o!.. Bekleyeni ve de özleyeni en fazla olanda o!.. Öbürleri kıskanmasınlar ama, söylemeliyim; yolları en fazla gözlenen de o!.. Sıcaklığını sizlere tam olarak hissettirmese de –diğerleri alınmasınlar- ama, içlerinde en samimi olanı, yürekleri en çok yakanı, yanmış gönüllere en çok su serpeni de yine o!..

Bir o kadar cömert, bir o kadar da renklidir ki kendisi… Onun kadar güzel, onun kadar etrafa güzel koku salanı da yoktur doğrusu…

Renk renk çiçekler, onunla birlikte gün yüzüne çıkar… En güzel tonlarını bizler için sergilerler hoyratça… Ağaçlar; görücüye çıkacak kızlar misali, bayramlık elbiseleriyle, onunla kat kat donanır rengarenk!.. Alı, yeşili, pembesi, moru… Sanırsınız sevenden sevilene sunulmaya hazır, birer çiçek buketi… Ve en güzel kokularını saçarlar dört bir yana cömertçe…

Arılar, kuşlar, kelebekler; onunla neşelenir, onunla hayat bulur. Çiçekten çiçeğe daha bir şevkle, daha bir heyecanla kanat çırparak koşarlar. Aşk perisi, -Mecnun’a inat- gönül kapılarını daha çok bu günlerde yoklar bir bir!.. Bülbülse; en güzel şarkılarını yine bu günlerde besteler sevdiceğine!..

Sevgili okurlar… Yukarıda kendisine bunca övgüler sıralamaya çalıştığımız, Mecnun’un Leylâ’sını dahi kıskandıracak kadar güzel, yürek yakan “o” sevgili kimdir dersiniz?..

Yanmış yüreklere rahmetini sağanak sağanak boşaltan, en çok beklenen, en çok özlenen “o” sevgili, tabiî ki Nisan!... Rahmet ve bereket ayı… Ayların sultanı… Yanmışın, kavrulmuşun hayat pınarı… İyi ki sen varsın!.. Sen çok yaşa!..

Ey, müjdelerle gelen, kutlu doğumlarla şereflenen sevgili Nisan ayı…Ayların seçilmişi, kutsanmışı… Sana gıpta etmemek ne mümkün!..

Sen ki, bütün kainatın yaratılış gayesi O’nun yüzü suyu hürmetine olan, sevgililer sevgilisi; Sevgili Efendimizin doğumuyla şereflendin!.. Ne mutlu!.. O şeref yeter sana!..

Selâmların en güzeli ile binlerce selâm; Kainatın Efendisi, Nebiler Nebisine!..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
osman uludağ  -  04.05.2010 - 12:04
hocam yazını okudum. çok nefis olmuş. allah senin her iki cihanda yüzünü güldürsün. amin. hürmetlerimle. ellerinizden öperim.. osman uludağ 0532.2530269 0532.2015764
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
Nesrin Bulat
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Nisan 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net