12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
  YAZARLARIMIZ
BAŞIMIZ SAĞ OLSUN!..
24 Eylül 2011 Cumartesi Bu yazı 14897 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Terör, iğrenç yüzünü bir kere daha ortaya koydu. Başkent Ankara’da, tamda Ankara’nın ortasında, Kızılay’da yine masum insanların canını aldı. Patlamada, maalesef 3 vatandaşımız hayatını kaybederken, 10’u ağır olmak üzere, toplam 34 vatandaşımızda yaralandı.

Gazete, televizyon ve internet aracılığı ile edindiğimiz bilgilere göre; patlamanın yaşandığı yerin yaklaşık birkaç yüz metre mesafesinde bulunan resmi kurum ve kuruluşların sayısının fazla olması da dikkat çekici! Seçilen noktanın yakınında ise; Başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı, Bayındırlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Yargıtay, Genel Kurmay Başkanlığı ile Çankaya Emniyet Müdürlüğü ve Polis Akademisi bulunuyor!

Patlatılan aracın park edildiği otoparkın tam karşısında bulunan ilköğretim okulunda ise; öğrenciler, idari personel ve öğretmenlerle birlikte yaklaşık bin kişi bulunmaktaydı. Patlama esnasında öğrencilerin derste olması, daha büyük bir faciayı da önlemiş oldu.

Aynı gün, Siirt Kurtalan’dan Haydarpaşa’ya gitmek üzere yola çıkan, Güney Ekspresi’de bir ihbar üzerine Kırıkkale garında durduruldu. Yapılan aramada, şüpheli bir çanta belirlendi. İçinde kurulmaya hazır bomba düzeneği olan çanta, uzaktan kumandalı bir fünye ile bomba imha ekipleri tarafından patlatılarak, etkisiz hale getirildi. Muhtemelen öğle saatlerinde Ankara garında patlatılması düşünülen bu bomba da, Allah’tan bu şekilde engellenerek, başka bir büyük facianın önüne de geçilmiş oldu. .

Ertesi günlerde Siirt, Bitlis, Van ve Diyarbakır’da ki terör saldırılarında da, ne hazindir çok sayıda masum vatandaşımızı, asker ve polisimizi kaybettik!..

Kıymetli okurlar!.. PeKaKa denen terör örgütünün, Kürt kardeşlerimizin temsilcisi olmadığını artık Türkiye’de ve dünyada bilmeyen kalmadı. Ama ne yazık ki, biz “devlet” olarak, hâlâ o mâlum terör örgütünü ve onun lideri konumundaki caniyi “muhatap” alma basiretsizliğini gösteriyoruz! Devlet (hükümet) adına, gizli görüşmeler de bulunarak, cani ile pazarlık yapabiliyoruz! Ve bunu da sıkılmadan, utanmadan kamuoyuna aktarıyoruz!..

Bölücü başı ile örgütünün istek ve hedefleri ortada iken, her defasında o “mâlum” isteklerini gündeme taşırlarken, bizler; daha neyi, niçin görüşüyoruz?!.. Onlarca, yüzlerce suç unsuru olayları görmezlikten gelerek, taviz üstüne taviz vererek, onları cesaretlendirmiyor muyuz?!.. Devlet, -anayasadan aldığı gücünü- kendi varlığını ortadan kaldırmaya kalkışana karşı niçin kullan(a)mıyor?!.. Yasalar, uygulanmayacaksa niçin yapılıyor?..

Sevgili okurlar! Kızılay’daki son bombalı katliam olayının hemen akabinde İçişleri Bakanımızın “olay”la ilgili basına verdiği demecinden alıntılarla satırlarıma son veriyorum…En tepedeki “Bakan”ın, bu tür “olay”lara nasıl baktığını da anlamanız açısından! Noktasına, virgülüne dokunmadan; yorum yapmadan! Ve…Tabii ki, takdir ve yorumu, sizlere bırakarak:

Gazetecilerin, İç İşleri Bakanımız İdris Naim Şahin’e “saldırının hedefi”nin sorulması üzerine; “Bunu, tabii eylemi yapan en iyi bilir… Hedef gözetmeden yapılan bir hedeftir.” Patlama sonucu ölenlerin sayısı sorulduğunda da; “ 3 adet maalesef vatandaşımızın patlamadan dolayı can kaybına maruz kaldığı bilgisi var…” demiş!..

Ne diyelim! Mevlâm, sonumuzu hayırlı kılsın!.. Cenab-ı Allah, bu millete ve devlete zeval vermesin!.. Rahmetini ve yardımını esirgemesin üzerimizden!..

Milletimizin başı sağ olsun!..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
necmi özkan  -  25-09-2011 - 15:10
Sayın başbakan pekaka ile görüşen şerefsizdir sözünü söylerken kendini ispatlamış oldu.Gerçekler ortaya çıkınca herzamanki gibi kıvırtmaya başladılar.Buna gül de dahil tabii.Hala hain örgütü muhatap almaya devam ediyorlar.Bu tam ŞEREFSİZLİĞİN kabulüdür.2002 yılında önce terörü durdurmakta başarılı olan personeller tutuklanmış ve suçlu oldukları üzerinde durulmakta.Bu vatana sahip çıkmak savunmak büyük suçlar içine katıldı.Daha dün istanbulda pekaka yı savunan yandaş milletvekili sözüm ona artık bizden korkun diyerek TC DEVLETİNE kafa tutabiliyor.AKP EKTİKLERİNİ BİÇİYOR.Artık ALLAHtan başka yardımcımız kalmadı.Başımız sağolsun.Kalemine sağlık adil hocam.
kadir sayar  -  24-09-2011 - 22:55
içimiz yandı.ülke ne hale geldi.terör heryerde
mehmet gençer  -  24-09-2011 - 16:50
Sevgili hocam yazınız cuk oturmuş derler ya işte öyle yerine oturmuş bir yazı olmuş.Tebrik ediyorum.Bu konu hakkında bu güne kadar toplumun tepkisi olmadı.Malesef sn.başbakan PKK ile devlet görüşür diyerek hem gerüşmeyi doüruladı hemde devletin başı kendisi değilmiş gibi hedef saptırmaya çalışmaktadır.Ayrıca ülkeyi yönetenlerin hepsi sn.cumhurbaşkanı dahil koro halinde devlet görüşür dediler.Ne kadar acı.Bu konuyu farklı bir açıdan şehit babası gözüyle yazdım yayınlanacak sizin bilipte yazamadıklarınızı orada görebileceğinizi umuyorum.Tekrar tebrik ediyorum.Sevgilerimle.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
Nesrin Bulat
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Nisan 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net