15 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
  YAZARLARIMIZ
İÇİMİZ YANIYOR!..
18 Temmuz 2011 Pazartesi Bu yazı 15765 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Kelimelerin anlamsız, sözün bittiği yerdeyiz!.. Bir 14 temmuz akşamı, yüreklerin kavrulduğu, ciğerlerimizin yandığı gündeyiz!

13 fidanımız daha toprağa düştü! 13 vatan evlâdı daha ömürlerinin taze baharında, mübarek kanları ile suladılar, vatan toprağını… Kara toprağa can, al bayrağa taze kan kattılar!..

Uçmağa vardılar, bir bir, kutlu bir kandil gecesinde! “Berat”larını alıp, vardılar “cennet” ülkesine!.. Adları; Mustafa, Mehmet, Aykut, Gökhan…Barış’tı! Hepsi de vatan, bayrak aşkına, Allah aşkına… birbirleri ile ölümle yarıştı!.. Tamamı peygamberlerle komşu olup; üçlere, yedilere, kırklara karıştı!

Kimisi evinin tek oğlu idi, anasının biricik kuzusu, anasının göz bebeği! Kimisi bekar, kimisi evli; kimisi de henüz giderken kundakta bırakmıştı bebeği… Nişanlı olanlar ise; inşallah, cennette yapar düğünü!

Al bayrağa sarılmış tabutlar giderken tekbirlerle, en önde sıra, sıra… Analar, bacılar saçın yolup; yâr, yâren ağladı ardından sessizce, için, için, safca…

“Vatan sağ olsun” dedi baba! “Şehit babası” olmasının gururuyla… Düşman sevinmesin diye, metanetli idi, dimdikti! Ama, baba idi! “Vatan sağ olsun!.. Vatan sağ olsun da…” dedi. Ve ekledi, göz yaşlarını içine gömerek; “Benim içim yanıyor!..”

*** Evet Sevgili Okurlar!.. Vatanımız için, hepimizin canı feda olsun! Elbette, “Vatan sevgisi, imandandır!” Allah, hiç kimseyi vatansız kılmasın! Lâkin; bizim içimiz yanıyor! Analar, bütün Anadolu kan ağlıyor!

Bizler; bin yıldır, aynı coğrafyada bir ve beraber olmuş, aynı tasa ve neşeyi paylaşmışız! Türk’ü, Kürt’ü; Laz’ı, Çerkez’i; Alevi’si, Sünnî’si… Et ve tırnak gibi olmuşuz! Kız vermiş, kız almışız! Allah’ımız bir, Peygamber’imiz bir, kıblemiz bir olmuş! Ayrımız, gayrımız olmamış!

Savaş meydanlarında, bizi alt edemeyen dış güçler; -içimizdeki hainlerin de yardımıyla- yıllarca içimize kin ve nifak tohumu saçarak, ne yazıktır ki bu günlere geldiler. İş başındaki, basiretsiz ve ufuksuz yöneticiler, meseleyi idrak edemediler!.. Tehlikeyi iyi analiz edemediler.

“Ayıdan post, gâvurdan dost olmaz” atasözümüzü unutarak; yıllarca, bütün yönümüzü batıya çevirdik! Daha da demokratikleşeceğiz, özgürleşeceğiz diye AB(D)’nin de dayatması ile onlarla her alanda bir ve beraber olma uğruna “açılım” tuzağına düşürüldük! “Açılım” belâsı uğruna, bölücülere taviz üstüne taviz verdik. Onları cesaretlendirdik!

Soruyorum Allah aşkına: Bebek katili, bölücü, vatan haini olan bir kişi ile hiç pazarlık olur mu?!.. Olur ise, onun da haklı olduğunu “devlet” kabullenmiş olmaz mı?.. Yine soruyorum tüm yetkililere; o cani, emirlerini “İmralı”dan, malikânesinden verecek idi ise, niçin oraya koydunuz? Bıraksaydınız, lâyık olduğu yerde, dağda ininde yaşasaydı ya!

Sevgili okurlar! Bu “açılım” denen tuzağa düşen devletimiz, 13 vatan evlâdının pusuya düşürülerek, şehid edildiği gün, Diyarbakır’da DTK tarafından “Özerklik Kararı ve İlânı”nı şimdi nasıl yorumlayacak?!..

Ayrı dili, ayrı başkenti, ayrı parlamentosu, ayrı güvenlik birimi ve ayrı coğrafyası olduğunu ilân edenler; meşenin dallarını size gösterip, has...tır çekenler, şimdi neyi kastediyor acaba?!.. Bunun sorumluluğunu kimler nasıl yüklenecek? Bunun cevabını tarih önünde kim(ler) nasıl verecek?!..

Sevgili okurlar! Hepimizin içi yanıyor elbette! Sağduyulu, soğukkanlı olmalıyız! Ama; böylesi millî ve hassas bir konuda duyarsız kalan, demokratik tepkilerini yeterince göstermeyen, sivil toplum kuruluşlarını, son o “vahim”olayları basit ve adî bir olaymış gibi geçiştiren basın-yayın organlarını, “malûm” yazar/çizer takımını da buradan sizlere havale ediyorum!..

Son sözümüz o dur ki; “Sahipsiz olan memleketin batması haktır!/Sen sahip olursan, bu vatan batmayacaktır!”

Allah (c.c.), bu memleketi sahipsiz bırakmasın!..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Cengiz ERKOÇ  -  22.07.2011 - 11:44
Adil kardeşim ağzına, kalemine sağlık, Şehitlerimize Allah'dan rahmet ailelerine sabır Türk Milletine baş sağlığı diliyorum. Artık bu teröre dur demenin zamanı geldide geçiyor. Fidan gibi gencecik canları veriyoruz nedenmi bazı kendini bilmez rant sağlayan sütü bozuk insan müsvetteleri ve onlara taşaronluk yapan söz de Kürt aydınıyım diye geçinenler ve PKK denen terör örgütünün şu anki meclisteki uzantılarına dış güçlerde dahil hepsine bir ders vermemiz gerekir diyorum. Türk milleti olarak birlik ve beraberliğimiz sağlayıp tek bilek tek yürek olmamız gerektiğine inanıyorum. ALLAHA EMANET OL
Haydar Öcal  -  18.07.2011 - 22:20
Sevgili Adil Hocam, Kalemine ve diline sağlık.İçinde bulunduğumuz durum daha iyi anlatılamazdı. 13 Şehidimizden 15 gün önce Kırıkkale'de bir şehit verdi ama Kırıkkale halkından her hangi bir tepki yok.Sanki üzerlerine ölü toprağı serpilmiş gibiyiz.Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diye düşünüyorsak o yılan bir gün bize de dokunur ama iş işten geçmiş olur.Böyle giderse ve açılım adı altında taviz verilmeye devam edilirse bu gün özerklik ilan edenler yarın bağımsız devletlerini de ilan edecektir.Böylece üç bin yıllık mazisi olan Türk Milleti bölünecektir.Bu nedenle bizi yönetenlerin bir an önce silkinip kendilerine gelmesi ve gerekeni bir an önce yapması ve özerklik ilan edenlere haddini bildirmesi lazım ki ,toprak altında kemikleri sızlayan şehitlerimizin ruhu rahat etsin. Saygılarımla
necmi özkan  -  18.07.2011 - 20:00
Kalemine kuvvet .Hala tehlikenin farkında olmayan yönetim ,iktidar ülkemize daha çok acılar yaşatacak anlaşılan.TABİ YÜZ VERİRSEN ASTARINI İSTER.Çok sert tedbirler acilen alınmalı.Geç kalınırsa ,ülkemizi bölmeye az zaman kaldı.ALLAH yardımcımız olsun.
Fazlı Güventürk  -  18.07.2011 - 9:27
Doğru söze ne denir.Eliize sağlık. Demokrasi olsun, bağımsızlık ülke gelelinde artsın ve vatandaşım diyen insan daha özgür yaşasın derken bize bu acıyı yaşatan ülke içindeki uzantılar ve bizzat elinde silahı olanların bunları istemediği bu tür kahpece sergilenen olaylar ile daha net anlaşılıyor. Bunların amacı üzüm yemek falan değil resmen bağcıyı dövmek. Ama bağcı elindeki kızılcık sopasını hala ölçülü kullanıyor. Hala alınlarının çatına vurmakta acele etmiyor. Unutulmasın bu kızılcık sopasının dalı budağı var ve bir aymazlarının dediği gibi bir yerlere batar. Yüce milletimiz hala itidalli davranıyor. Unutulmasın ki tükürükte boğmayı da bilir. Herkesin ortak söylemi onları tükürüğümüzle boğarız. Bende artık yeter diyorum. Tükürelim be kardeşim. Tükürelim ki artık boğulacaklarsa boğulsunlar. Boğulmayacaklarsa kendilerine çeki düzen versinler. Öyle bizim çapulcuya verecek toprağımız veya bölünecek vatanımız yok. Türk milletinin başı sağ olsun.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Nisan 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net