16 Ocak 2021 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Kırıkkale'de İlk Aşı Yapıldı
Kırıkkale'de İlk Aşı Yapıldı
Kavlak'tan Keskin'e Ambulans
Kavlak'tan Keskin'e Ambulans
2020'de 6 Bin 383 Konut Satıldı
2020'de 6 Bin 383 Konut Satıldı
Poşetten Uyuşturucu Madde Çıktı
Poşetten Uyuşturucu Madde Çıktı
  YAZARLARIMIZ
BU GÜN 3 MAYIS…
03 Mayıs 2011 Salı Bu yazı 33054 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bundan tam 67 yıl öncesi… Tarih, 3 Mayıs 1944… Günlerden Çarşamba!.. Yer, Ankara adliyesi..Tarihinde ilk defa böylesi bir davaya şahitlik ediyordu Ankara adliyesi! Mahkeme salonunda ise, “idamla yargılanan” 23 vatansever Türk genci!..

Suçları, -hükümete göre- gizli cemiyet kurarak, iktidarı devirmek ve mevcut düzeni yıkmak!.. İş başındaki solcu hükümetin en büyük destekçileri ise masonlar ve komünistler!

Milliyetçi Türk gençleri, suçlamaları şiddetle reddederler. Akıl almadık, akla hayale gelmeyen işkencelere tâbi tutulurlar. Zincirlere vurulur, vücutlarına elektrik verilir ve tabutluk adı verilen daracık odalara sokulurlar! 2000 mumluk ampullerin altında buralarda saatlerce tutularak, fizikî ve ruhî işkenceye maruz kalırlar.

Beraat ettikten yıllar sonra bile bu işkencelerin izlerini vücutlarında taşırlar! Reha Oğuz Türkkan, bu tür işkenceler sonrasında sol gözünü kaybeder!

Kıymetli okurlar! Yakın tarihimize “Türkçülük-Turancılık Davası” olarak geçen bu dava, yaklaşık üç yıl sürdü! Nihayet 3 mart 1947’de mahkeme, 23 milliyetçinin suçsuz olduğuna karar verdi! Ve… Yıllar sonra da olsa adalet yerini buldu, tamamı beraat etti!

Değerli okurlar! Aradan çok yıllar geçti. Bir çoğu aramızdan ayrılıp, gerçek aleme kavuştu. Milliyetçi düşünce sistemini gönüllerimize kazıyan bu 23 vatan evladını hatırlamak, hayırla yad etmek, rahmetle anmak kendisini “Türk” hissedenlerin boynunun borcu olsa gerek!

Türk milliyetçilerinin gönlünde yaşayan bu 23 vatan evladının isimlerini bir kere daha buradan kısaca da olsa hatırlatmak isterim:

Zeki Velidi TOGAN, H.Nihal ATSIZ, Alparslan TÜRKEŞ, Reha Oğuz TÜRKKAN, Hüseyin Namık ORKUN, Nejdet SANÇAR, Orhan Şaik GÖKYAY, Hasan Ferit CANSEVER, Fethi TEVETOĞLU, İsmet Rasin TÜMTÜRK, Cihad SAVAŞFER, Muzaffer ERİŞ, Zeki SOFUOĞLU, Hikmet TANYU, Said BİLGİÇ, Cemal Oğuz ÖCAL, Cebbar ŞENEL, Hazma Sadi ÖZBEK, Nurullah BARIMAN, Fehiman ALTAN, Fazıl HİSARCIKLI, Saim BAKRAK ve Yusuf KADIGİL.

Sevgili okurlar! Sözlerimi siyasi hayatımıza milliyetçiliği bir aksiyoner hareket olarak kazandıran, büyük dava adamı rahmetli Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ’in şu tarihi sözleri ile bitiriyorum: “Diğer arkadaşlarımla beraber bana da vatan hainliği isnad edilmiştir. Bunu şiddetle reddederim. Ben yer yüzünde her şeyden çok milletimi ve vatanımı severim. Daima devletimin kabul ettiği prensiplere inandım ve onlara hürmetten ayrılmadım. Türk milliyetçisiyim, fakat iddia edildiği gibi ırkçı değilim…”

Son söz: Günümüzde, Türk olup ta “Türküm” diyemeyen ve milliyetçiliği hâlâ ırkçılıkla bir görenlere ithaf olunur!

Ne diyelim: Cenab-ı Allah, bu milleti korusun, yâr ve yardımcısı olsun!..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Necmi özkan  -  03-05-2018 - 11:31
Kalemine sağlık, bugünüze uygun makaleni kutlarım.Allah vatanımıza İYİ yöneticiler getirsin.
Cengiz ERKOÇ  -  07.05.2011 - 18:49
Degerli kardeşim ağzına ve kalemine sağlık gerçekten çok güzel bir konuya değenmişsin çok teşekkürler. Bu dünyadan ahirete intikal edenlere Allahım rahmet etsin kabirleri nur makamları cennet olsun hayatta olanlara da Allahım yardımcı olsun "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"
necmi özkan  -  03.05.2011 - 11:45
Tarihi gerçekleri şu ülkemizin tehlikeli gidişinde dile getirdigin için sonsuz teşekkürler.Kaleminine sağlık.ALLAH TÜRKÜ KORUSUN VE YÜCELTSIN.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sıla Ayça Ertunç
Ahmet Koç
Pınar Taşçı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
Başar Özdemir
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Ocak 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net