12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
  YAZARLARIMIZ
ŞEHİTLER ÖLMEZ!..
03 Nisan 2010 Cumartesi Bu yazı 16939 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Vatan; her karış toprağı kanla yoğrulmuş, “kutsanmış” toprak parçası. Topraksa; bizlerin haysiyeti, şerefi, namusu…

Bizler; tarih boyu, haysiyet ve şerefiyle yaşamış bir milletin çocuklarıyız. Hiçbir Müslüman Türk evlâdı, haysiyet ve şerefinin çiğnenmesine, namusunun ayaklar altına alınmasına –canı pahasına da olsa- asla müsaade etmez.. Şairin de ifade ettiği gibi; “Türk evlâdı odur ki yurdu olan toprağı/ Ana ırzı bilerek yâd (düşman) ayağı bastırmaz;/ Bir yabancı bayrağı/ Ezan sesi duyulan hiçbir yere astırmaz…”

Sevgili okurlar!.. Yine bu günlerde içimiz kan ağlıyor. Genç genç fidanlar; Fatihler, Mehmetler, Nuriler, “Bir hilâl uğruna…” “…bu topraklar için toprağa düşmüş…” “Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor…” Analar, bacılar saçın yolup; evlâtlar, babalar, gardaşlar… yâr ve “Yâren” ler ağlıyor!.. Kırıkkale, Elazığ, Kayseri yasta… Anadolu kan ağlıyor!.. Geride kalan yetim yavrular… Biri beş yaşında, diğeri ise daha henüz iki günlük… Ya üçüncüsü… Ah!.. Üçüncüsü, henüz doğmamış; anne karnında!.. Yürekler parçalıyor!..

Saygıdeğer okurlar!.. Geçtiğimiz günlerde Hakkâri, Çukurca’da insanlıktan nasibini almamış PKK’lı teröristlerce üç askerimizin haince şehit edilmesi, bütün yürekleri dağladı. Türkiye hep birlikte şehitlerine ağladı. Teröre bir kere, bir kere daha lânetler yağdı. Devlet erkânı, hainlerden mutlaka hesap sorulacağını ve şehitlerimizin kanlarının yerde kalmayacağını… belirtti!..

Aziz okurlar!.. Aslına bakarsanız biz bu sözleri, yirmi beş yıldır hep duyduk Artık bir daha, bir daha duymak istemiyoruz. Hesabın mutlaka sorulmasını, şehitlerimizin kanlarının yerde kalmamasını istiyoruz.

“Açılım… açılım” bahanesiyle, millî refleksimiz, kutsalımız olan, vatan, bayrak ve istiklâl marşımız gibi değerlerimizin hafife alınması, artık kanımıza dokunuyor. Bölücülerin, hainlerin artık dağlarda değil, şehirlerde, mecliste –özgürlük savaşçısı edasıyla- pervasızca cirit ve nutuk atması, -buna da fırsat ve imkân tanınması- yüreğimizi burkuyor. Bebek katili, bölücü başının ininden, uşaklarına günlük talimatlar yağdırmasına heyhat alıştık/alıştırıldık gayrı!..

Pek Saygıdeğer okurlar!.. Vatan savunmasında, “Allah yolunda öldürülenlere…” şehit muamelesi yapılacağını Yüce Kitabımızda Cenab-ı Allah, bize bildiriyor. Buna inancımız tam… “Şehitler ölmez…” Onlar, Allah indinde –peygamberlikten sonra- en yüce makama ulaşarak, cennetle mükâfatlandırılacaklar… Ne mutlu!..

Üzüldüğümüz; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, / Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır...” diyerek, daha ömürlerinin daha taze baharında, bizler adına toprağa düşen şehitlerimizin kanlarının yerde kalması!.. Geride kalan yakınlarının, sevenlerinin boynu bükük kalması… Bir taraftan şehit yakını olmanın onuru… Diğer yandan, hayatın acımasız gerçeği ile baş başa kalınması…

Evet, Sevgili Okurlar!... Şehitler ölmez, hey Hâk!.. Lâkin, onları sevenler; her gün, her saat ve her an, yaşarken ölmüyorlar mı sizce de!?..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Çağlar ATMACA  -  14.04.2010 - 23:39
Ne Şehitler Ölür Ne Bayrak iner Ne İstiklal Marşı diner Nede bu VATAN bölünür
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
Nesrin Bulat
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Nisan 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net