10 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Araçtan Ectasy Çıktı
Araçtan Ectasy Çıktı
  YAZARLARIMIZ
BİR YANIMIZ HEP ÇANAKKALE
18 Mart 2022 Cuma Bu yazı 8121 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Cuma namazının hemen ardına iki oğlumla buluştuğum da ellerinde üzüm hoşafı ve ekmekle geldiler.Camide Çanakkale Zaferi nedeniyle dağıtılmış.

   Hoşafı bana verirlerken gözgöze geldik.Hepimiz duygulandık ,bir müddet sessiz ve hareketsiz kaldık.Havanın ayazı, hoşafın ağırlığı ,şehitlerimizin maneviyatıyla bir elimde hoşaf karşımda iki erkek evladım baka kaldım sanki zaman geriye sardı.Çaresizlik ,açlık, imkansızlık fakirlik bütün benliğimizdeydi.Cepheye yollanan gencecik Mehmetçikler, önce vatan diyen analar ,üzüm hoşafı ve kuru ekmekle oluşan karavana bazen ekmek de yok.

Çocuklarla kısa süreli bakışmamız da sanki o yılları yaşadık döndük onların gözleri doldu benimse boğazım düğümlendi.Bir yanımız hep Çanakkale.

   Aziz Türk milletimiz Çanakkale Savaşı ile asla tutsak olmayacaklarını tüm dünyaya ispatlamıştır.Bu güç bizim damarlarımızda ve ruhumuzdadır.Hiçbir olumsuzluk bizim vatan toprağımızdan ,devletimizden ,milletimizden daha mühim değildir.Bir yanımız hep Çanakkale. İşte bu ruh 15 Temmuz’da da aynı Çanakkale zaferi’nde olduğu gibi ortaya çıkmıştır.Her türlü durumda da tekrar ortaya çıkmak için hazır beklemektedir.

   Yine bu ruhtur ki vesayet altında olan Türkiye’yi tam bağımsız ve merkez güç haline getirmiştir.Dünya  savaşlarından tutun günümüzde olan savaşların hep görünenin ardında bir nedeni olmuştur.Çünkü kurulu dünya düzenleri hep bir savaşla başlar ve bir savaşla biter.Ancak aziz Türk Milleti gibi “bir yanımız hep Çanakkale “ruhuyla davranan milletler başka devletlerin tahakkümü altına girmeyi kabullenemezler.Düzene karşı dimdik durur masada söz sahibi olurlar. Bu yılın teması “Bir yanımız hep Çanakkale “

O zamandan bu zamana Türk devleti çok gelişti ve güçlendi görünen ise güzel ilimiz Kırıkkalemizde bugün olduğu gibi elimizde  hoşaf evlatlarımızla hazırız ,devlet ebed müddet şuuruyla.

   Bu kutlu zafer gününde Çanakkale Şehitleri olmak üzere vatan toprağı için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle ve saygıyla anıyorum.

Baki muhabbetlerimle…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Bahattin AKYÖN
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net