15 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
  YAZARLARIMIZ
ATEŞLE OYNANIYOR!..
23 Aralık 2010 Perşembe Bu yazı 13300 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Görünen o ki; -önümüzdeki günlerde- Türkiye’nin huzuru çok bozulacak! 2011 yılı, Türk milleti için –maalesef- tarihi bir dönüm noktası olacak!..

Saygıdeğer okurlar!.. Şu an meclis çatısı altında bulunan BDP denen ve etnik kökene dayalı siyasi partinin, bölücü örgütün temsilcisi olduğunu hâlâ bilmeyen var mı?

Hâlâ, PKK-BDP’nin nihaî hedefinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne yönelik olduğunu bilmeyen, görmeyen, duymayan kaldı mı!..

Yıllarca AB’ye gireceğiz diye, millî birlik ve beraberliğimizi hiçe sayan kararlara imza atanlar, düşünsünler şimdi! AB normları, kriterleri, uyum yasaları diye diye, bölücülere taviz üstüne taviz verenler, bu milletin yıllarca bu günlere gelmesine sebep olanlar, rahatlar mı şimdi?!.. “Siyasi risk alınacaksa, almaya da hazırız” diyerek; -ne olduğu belli olmayan ve ortada kalan- sonuna kadar “açılım”da ısrar edenler, (açılımın gölgesi altında) çizilen bu “ayrışım” tablosundan memnunlar mı şimdi?!..

Sevgili okurlar! Devlet; milletin bekası için vardır. Milletinin varlığını, birliğini, bütünlüğünü korumak onun aslî görevidir. Devlet; iç ve dış düşmanlara aman vermez! Hainlere kol kanat germez! Onlara fırsat ve cesaret de vermez!

Devleti ayakta tutan, onu yaşatan ve geleceğe taşıyacak olan da “hukuk”tur! Devleti tartışmasız kılan, güçlü kılan da “hukukun üstünlüğü”dür. Günümüz devlet anlayışında hukuk; devletin vazgeçilmezidir. Hukuk; herkes içindir.

Sınırsız bir özgürlük, hiçbir dinde, ideolojide, yönetimde, günlük hayatta söz konusu değildir. Devlet, halkının rahatı ve huzuru için, birey(ler)in istek ve hareketlerini zaman zaman kısıtlar! Dolayısıyla, hukukun üstünlüğüne inanmış hiçbir devlette “özgürlük” “sınırsız” değildir.

Aziz okurlar! Defalarca yazdım, defalarca her ortamda söyledim: ‘Türk’ü, Kürt’ü, Alevi ve Sünnisi… ile biz biriz, beraberiz… Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır’ diye!.. Aklı selim düşünen, her bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının da “ortak düşüncesi” bu olmalı değil mi?

Bin yılı aşkın bir zamandan beri, bu güzel coğrafyada -hep birlikte- bir arada yaşamadık mı? Düğünde, dernekte; savaşta, barışta; camide, okulda bir ve beraber olmadık mı? Birlikte ağlayıp, birlikte gülmedik mi? Bu milleti parçalamak isteyenlerin, yüz yıllar öncesinden ortaya koydukları bu sinsi tuzağı –hâlâ- bilmeyeniniz, duymayanınız var mı?!..

***

Mevcut anayasamızın değiştirilmeyecek hükümleri arasında yer alan 3’üncü maddesinde; “Türkiye devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.” denmesine rağmen, siz “üniter yapı”yı bozacak başka bir dili “resmî dil” olarak kabul edip, bunu da uygulamaya sokarsanız anayasayı çiğnemiş olmaz mısınız? Bu suç cezasız kalır mı?..

“İki dilli hayat” kim(ler)in hayrına dokunur?!.. Yaşama şansı olur mu? Kabul edilebilir mi? Kardeş kavgasını bütün yurt çapına yaymaz mı? Bu milleti, bu devleti parçalamaz mı? Bin yıllık kardeşliği bozmaz mı?.. Allah aşkına, siz bu sorulara olumlu cevap verecek, aklı başında bir insan bulabilir misiniz?!..

Sevgili okurlar! Felaket tellâllığı yapmak bizim tarzımız değil! Lâkin, deve kuşu misâli başımızı kuma sokacak artık hâlimiz de kalmadı! Saklamaya, gizlemeye; evelemeye, gevelemeye gerek yok! Tehlike, “geliyorum” demiyor artık!.. Resmen, tehlike “geldi!”

Gidişat, hiç de hayra alâmet değil!.. Ateşle oynanıyor!.. Memlekette yangın var! Yangına körükle gidenler var!.. Bundan da fayda umanlar var!

Ümitsizlik bize göre değil! Söylemeye dilimiz varmıyor ama, -inşallah, biz yanılırız- “zor günler” kapıda!.. Ne diyelim; Allah, sonumuz hayır getirsin. Cenab-ı Allah, bu milleti korusun; yâr ve yardımcısı olsun!..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
necmi özkan  -  23.12.2010 - 15:10
Ağzına diline sağlık.Güncel konuya elatığın için sana teşekkür ediyorum .Gerçeği görmek istemeyenlerin gözlerine ve kafalarına bu tehlikeli gidişi sokmalarına yardımcı olduğun için kalemine sağlık.Sonsuz selamlar.
Resul Ercan  -  23.12.2010 - 14:24
Sagıdeğer Adil Hocam; Yazınıza katılmamak mümkün değil. Kendini Kürtlerin önderi sayıp onları belirsiz belalara sürükleyenlere en güzel cevap, vatanını milletini seven birlik ve beraberliğimize gölge düşmesini istemeyen Kürt kardeşlerimiz verecektir inşallah. Ülkemizde kimsenin suç işleme, yasa çiğneme özgürlüğü olmamıştır olamazda, savcılarımızın en kısa zamanda bu duruma müdahale edeceklerine inanıyorum. Bekliyoruz ve izliyoruz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Nisan 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net