10 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Araçtan Ectasy Çıktı
Araçtan Ectasy Çıktı
  YAZARLARIMIZ
Okumak İçin
27 Ocak 2022 Perşembe Bu yazı 8529 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İlkokuldan sonra ortaokula yazılmıştım bir kaç nedenden dolayı okulu bırakmak zorunda kaldım Artık yeni bir hayat bekliyordu beni, bir meslek sahibi olmamı istiyordu ailem. Haklıydı bir kaç işi denedikten sonra lokantada çalışmaya başladım. İlk yıllar boyum bulaşık taşına yetişmedi ği için ustam bir marul kasası koymuştu ayağımın altına. Bulaşıkçılıkta başlayan hayatım kalfalık sonrasında ustalıkla devam etti Böylece 5-6 yıl hayatım şehir içi ve yol boylarındaki lokantalarda çalışmakla geçti

 

 Evet aşçıyım para kazanıyordum ve hep bir köfteci dükkanı açmak da hayalimdi ama arkadaşlarım lise son sınıftalardı onları okula giderken gördüğüm zaman içimde bir burukluk bir pişmanlık olur bunu günlerce üzerimden atamazdım.

Bir gün akşam ortaokuldan tekrar okumaya karar verdim konuyu babama açtığımda karşı çıktı ve bunca yıl sonra okumak da nereden çıktı okuyamazsın diyordu.

 

O sene Kırıkkale Lisesi bünyesinde bulunan gece ortaokulu'na yazıldım artık gündüz çalışıyor akşam okula gidiyordum. Lisede okuyanlar yaşça benden epey büyüktü bir gün Türkçe dersine giren öğretmenimiz Türkan Tulumba (soyadını yanlış hatırlıyorsan özür dilerim) niçin akşam okulunda olduğumu sordu.

 

Ben ortaokulu bitirip liseyi okuyup üniversiteyi okuyacağım diye söylenince şaşırttı Çünkü sınıfta bu cevabı veren sadece ben olmuştum diğer öğrenciler yaşlı başlı insanlardı hepsi bir devlet dairesinde çalışıyor buradan diploma alıp sadece 1 derece alıp biraz daha fazla maaş almak tek amaçlarıydı. Bir gün Türkan Öğretmen beni yanına çağırdı orta okul dışardan bitirme imtihanlarına girmemi ve yardımcı olacağını söyledi Bunun üzerine Kırıkkale Cumhuriyet Lisesi'nin bünyesinde yapılan dışarıdan bitirme imtihanlarına girdim. O yıl ortaokulu bitirdim okul müdürü Muhlis Özcandı. O yıl okul müdürü değişti Recai Şahinbey okul müdürü olmuştu liseye kayıt olmaya kendim gittiğimde beni müdür bey'e gönderdiler. Recai Bey ‘’evladım yaşın büyük ben seni kayıt yapamam hem de okul dışarıdan bitirmişsin’’dedi. Olay çıkartmayamı geleceksin okula diye de ekledi. Haklıydı 1980 öncesi okullarda her gün olaylar oluyordu çok zoruma gitti ertesi gün müdür beyin yanına yeniden çıktım ve okula kaydımı yaparsa hiç bir olaya karışmayacağımı eğer yapmazsa okulun yakınında olup olay çıkaracağını söyledim. Bunun üzerine Recai Bey görevlilere git kaydını yapsınlar dedi. Gerçek mutluluk bu olmalıydı o kadar mutlu oldum ki o an hatırladıkça hala gözümün içi güler iyi ki ısrar etmişim derim. Evet o gün liseye kaydımı yaptırdım hiçbir olaya karışmadım. Benim için hayat o gün yeniden başlamıştı liseyi okurken oldukça zorlanıyordum ama pes etmedim pes etme gibi bir niyetim de yoktu. Anlamadığın konuları öğretmenlerime bir daha soruyor ve tenefüslerde onlardan yardım istiyordum. Liseyi bitirdiğim yıl Cumhuriyet Lisesinden üniversiteyi kazanan 3 öğrenciden birisi de bendim. Buradan emeği geçen bütün öğretmenlerimizi saygı ile anıyorum vefat edenlere Allah'tan rahmet diliyorum sağ olanların ellerinden öpüyorum.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Bahattin AKYÖN
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net