29 Eylül 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Hayata saygı duruşu
Hayata saygı duruşu
Tek hedefleri 5 yıl daha koltukta kalmak
Tek hedefleri 5 yıl daha koltukta kalmak
Yahşihan’ın Elektrik Altyapısı Güçleniyor
Yahşihan’ın Elektrik Altyapısı Güçleniyor
Kızılay Spor Kulübünde Çocukların Forma Sevinci
Kızılay Spor Kulübünde Çocukların Forma Sevinci
  YAZARLARIMIZ
BİRLİKTE MÜMKÜN
18 Ocak 2022 Salı Bu yazı 7643 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Sevgili okurlarım,

Küresel boyuttaki Pandemi tüm dünya devletlerini etkilediği gibi Türkiye’yi de etkiledi.Pandeminin meydana getirdiği belirsizlik gelecek kaygısını yükseltti bununla beraber internet kullanımını da artırdı. Pandemi beraberinde  infodemiyi oluşturdu.Sosyal ağlarda haber tüketimi arttı.Dolayısıyla yalan haber yayılımı da fazlalaştı.Bu süreçte Türkiye küresel bir kıskaca alınsa da bu sınavı gücü yettiğince vermeye devam ediyor verecektir de. Bu süreçte hedeflerinden asla şaşmamış,dış politikada varlık göstermiş,insani yardımlarla Türk devletinin gücünü göstermiş,savunmadaki yaptığı gelişmelerle ve sağlık alanında yaptığı çalışmalarla kendi milli modelini oluşturmuştur.Bunun yanında kriz bölgelerine Suriye Irak Libya Azerbaycan Filistin’e müdahil olması ile uluslararası ilişkilerin yönü değişmiş içte ve dışta yaptığı  terör müdahalesiyle bölgede uluslararası araçlara sahip belirleyici/İstikrarlaştırıcı bölgesel bir aktör konumuna gelmiştir.

Sosyal devletlerin bile etkilendiği böyle bir süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızın Güçlü ve milli olma yolundaki bu kararlı duruşu Türk ve milli olmayan herkesi rahatsız etmiştir.Uluslararası dezenformasyon ağları varlığını göstermiş,sürecin manipüle edildiği ,dijital tekelleşmenin arttığı her gün algı operasyonlarının siyasetin normali haline geldiğini görüyoruz.

Tüm bunlar olurken “DÜNYA BEŞTEN BÜYÜKTÜR “”DAHA ADİL BİR DÜNYA MÜMKÜN” çağrısı oluştu.

Ülkemizde ise milletin yaşadığı her sıkıntıya sevinen bir muhalefet görmek oldukça üzücü.Her olumsuzluğu iktidarı devirme aracı gören muhalefetin MİLLİ düşünüp MİLLİ MUHALEFET yapmasını bekleyen bu Aziz millet aksine millet kürsüsünden yapılan çirkin el hareketine,Aziz şehidimizin bacısına yapılan küfürlere,kendi iradesiyle seçtiği lidere diktatör denmesine valisine i… denmesine şahit olmuştur.Elbette ki bunların hesabını sandıkta soracaktır.

Dönem o parti bu parti demeden birlik olma dönemidir.Güzel ilimiz Kırıkkale'mizde de hep birlikte şehrimiz için daha güzel ne yapılabilir düşüncesi baskın olmalıdır.

Birlikte daha güzel bir KIRIKKALE mümkün…

 

Selam ve dua ile…

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet ULUSOY
Hidayet DOĞAN
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Sami GÜLER
Dede BULUT
Şevket ÖZSOY
Erol Serkan KILIÇ
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Eylül 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net