24 Mayıs 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Köprülü Kavşak Çalışmasında Sona Gelindi
Köprülü Kavşak Çalışmasında Sona Gelindi
Çok güzel bir mutfağımız var
Çok güzel bir mutfağımız var
Kızılay Uçurtma Şenliği İle Çocukları Sevindirdi
Kızılay Uçurtma Şenliği İle Çocukları Sevindirdi
Hira Nur Doğan, Türkiye Şampiyonu
Hira Nur Doğan, Türkiye Şampiyonu
  YAZARLARIMIZ
KARPUZ GİBİ İKİYEN AYRILDIK
26 Ekim 2021 Salı Bu yazı 9687 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Biz böyle değildik.

Ne oldu bize?

Neden bu duruma geldik?

 Kırıkkale’de yaşayan herkesin idealleri, amaçları, ilkeleri vardı. Herkes birbirine saygısı, sevgisi, hoşgörü gösterirdi. Herkes birbirini sever, sayardı.

Bu şehirde yaşayan toplumun her kesimi acılarını, kederlerini, sevinçlerini beraber yaşarlardı. Bir acı bir keder, bir sevinç, her görüş ve düşünce tarafından ortak yaşanırdı.

Biz bu kin ve nefretin olduğu ikiye bölünmüşlük halini sadece seksen öncesi yaşamıştık.

Bununda ne denli yanlış olduğunu, seksen sonrası tüm acıları sağcılarında, solcularında acı yaşantılarıyla öğrenmiş oldu.

Bugün aynı seksen öncesinin karanlık günlerine götürmek isteyen, karanlık düşünceleri devam ettirmek isteyen kişilerin, toplumu’’ Karpuz gibi ikiye bölmeye’’çalıştıkları görülmektedir.

15.10.2021 Günü şehrimizde iki önemli alışveriş merkezi açıldı. KIRTAŞ avm ve Tufanlar GROS. Her iki alışveriş merkezi de şehrimize yeni bir hareket ve heyecan getirmiştir. Her iki alışveriş merkezinin de ilimize, ülkemize ve ekonominin zor günlerinde taşın altına elini koyan sahiplerine hayırlı, uğurlu olmasını dilerim.

Bu iki alışveriş merkezinin açılış günü Kırıkkale toplumunun ikiye bölündüğünün görsel bir kanıtı gibiydi.

Kırtaş alışveriş merkezi çok görkemli ve kalabalık şekilde açıldığında Valilik, belediye ve hükümeti temsil eden AKP’nin başkan ve yöneticilerinden kimse olmazken,muhalefeti temsil eden tüm partilerinmilletvekili, il başkanları ve yöneticileri ile kalabalık halk kitlesinin katıldığı görülmüştür.

Kırtaş’ın açılışına katılmayan birçok yetkilinin,Tufanlar GROS un açılışına katılmışlardır.

Tabi gönül isterdi ki özellikle valilik ve belediye kurumlarını temsil edecek bir yetkilinin bu açılışlarda bulunmasıydı.

Kurumlar arasında bir tercih yapılmamalıydı. İlimizin yönetimine talip olanlar ilimize, ülkemize kim yatırım yapıp istihdamyaratıyorsa herkese önem vermeli, elinden geleni yapmaları görevleri icabı olmalıydı.

Particilik gelip geçicidir. Bu yaşımıza kadar nice şaşalı partiler gördük ki bir sonrası seçimde barajın altında kalmıştır. Bu şehirden, bu yollardan kimler geldi, kimler geçti. Gidenler hoş bir seda bıraktıysa karları, kazançları o olmuştur. Görevi bırakıp sade bir vatandaş olunca da insanların yanında yerin, yurdun, daha doğrusu, yüzün olmalıdır.

Bugünkü alkışlar içinde benliğini unutturacak şaşalı sofralarda ayağını yerden kesip, bulutlar üzerinde gezdirebilirler. Çok soylusun, boylusun, ne kadar yakışıklısın diyebilirler.

Sakın bunlar seni, yanıltmasın.

Atın üzerindeyken selam verip şapka çıkaran çok olur. Önemli olan attan inince hangi durumlara düşeceğini, hangi ortamlarda kalacağını şimdiden düşünsen iyi olur. 

Kesinlikle siyaset bizim için doğru ve iyi hedeflere gitmede araç olmalıdır.

Bizi ikiye bölen,ayrıştıran, kamplaştıran görüş ve düşüncelerden kesinlikle ayrılmalıdır.

Bu şehri yönetmeye talip olan herkes mazbatasını aldıktan sonra bir partinin değil, toplumun her kesiminin, her düşüncenin adamı olmalıdır.

Yönetenler ise buna on kat, yüz kat daha fazla önem vermelidir.

Kırıkkale’miz ülkemizin her köşesinden gelen insanların kurduğu güzel bir şehrimizdir. Kırıkkale’yi yönetmeye talip olanlar, şehrimizde yaşayanları bir arada tutacak mayanın tutmasına büyük önem vermelidirler.

Benim, ilimizi yöneten tüm yetkililere âcizane tavsiyem, tüm insanları bir arada tutacak mayanın tutmasına büyük katkı sağlamalıdırlar. 

İlimize kim yatırım yapıp istihdam yaratıyorsa, bizi yönetenlerin büyük destek vermeleri gerekir.

Çünkü ilimize yapılan her yatırım, siz yönetenlere verilen büyük bir destektir.

Keşke ilimizin yönetiminde söz sahibi olanlar, her iki yeni açılan alışveriş merkezlerine gidip veya temsilci gönderip, hayırlı olsun diyerek, iyi dilek ve temennilerde bulunsalardı.

İnanın daha çok sevilir, daha çok sayılırlar, daha olumlu not alırlardı.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Mesut ARLIER
Şevket ÖZSOY
İlknur TUNEY
Kamil ÖCAL
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Mayıs 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net