24 Mayıs 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Köprülü Kavşak Çalışmasında Sona Gelindi
Köprülü Kavşak Çalışmasında Sona Gelindi
Çok güzel bir mutfağımız var
Çok güzel bir mutfağımız var
Kızılay Uçurtma Şenliği İle Çocukları Sevindirdi
Kızılay Uçurtma Şenliği İle Çocukları Sevindirdi
Hira Nur Doğan, Türkiye Şampiyonu
Hira Nur Doğan, Türkiye Şampiyonu
  YAZARLARIMIZ
BİR GÜN DAHA
22 Ekim 2021 Cuma Bu yazı 4820 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İşte, bugün de böyle bitti. Sen görmedin ama kim bilir nasıl battı çölde güneş. Kocaman turuncu bir portakal dilimi olup kumları son kez kavurarak yitip gitti.

Sen görmedin ama denize indi birçok yerde. Okyanusların  lacivertine kızıl gözyaşlarını döküp de gitti. Göğün kızılına ağdı martılar, avlarını koyu laciverde bırakıp da yükseldi.

Sen görmedin ama dağların arasına saklandı bir yerlerde de. Onların beyaz gelinliklerini soymaya güç yetiremedi. Kendini bile ısıtamayacağı zamanlardandı.

Kurumaya yüz tutan dallardan sıyırıp aldı kendini, çatıların arasından; birçok kararmış buluttan, kuşların kanadından, ondan bundan bir şeylerden... Battı güneş.. Sonuçta bir gün daha bitti. Sen görmedin ama öyle. Zaten sen neyi gördün ki?

Kumda, suda, dağda, çatıda yok olan güneşi görmedin de yaşadığın yerdeki batışını gördün mü sanki? Doğru, güneşin ne doğuşunu ne de batışını izleyecek sıra değil şimdi? İşin gücün başından aşkın.

İyi de bitiyor be kardeşim. Sadece senin için değil dünya için de bir gün bitti. Senin de ihtiyar dünyanın da günleri bitiyor. Ciğerleri çokça lekelenmiş,koca dünya. Değmez bu kadar iş güç peşinde koşmaya. Aç pencerelerini şimdi. Biliyorum, evimin karşısında harika bir manzara yok diyeceksin. Deniz yok,orman yok, çiçeklerle bezeli kırlar yok diyeceksin; tamam da her şey mi varlıklının hakkı? Güneş hepimiz için doğup batıyor.  Sen buluttan sökülüşünü, kuşun kanadından ya da kırmızı kiremitlerden inişini seyret ne çıkar? O, viskisiyle yudumlasın batan günü, sen çayınla yudumla ne çıkar? O, çocuğunu hangi ülkede okutsun diye kafa yorsun sen hangi mahalle okulu daha iyi diye düşün, ne çıkar?

Güneş her türlü batıyor, hepimiz için bu veda. Üstelik nerede ve ne şekilde batarsa batsın onun batışı hiç değişmez hep sanatsaldır. Zamanı iyi değerlendirmekten filan söz etmeyeceğim sana ama "dur" diyeceğim, zaman geri gelmemecesine akıp  gidiyor. Bazen duracağın doğru anı yakala o da yeter.

Dur şimdi, başını göğe kaldır. Bu sakinliği, bu serinliği, telaştan arınmanın tadını hisset.  Renkleri yakala. Gördüklerini sev. Görmek ve sevmek için dur. 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Mesut ARLIER
Şevket ÖZSOY
İlknur TUNEY
Kamil ÖCAL
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Mayıs 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net