15 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
  YAZARLARIMIZ
ASLINI İNKÂR EDENLER…
11 Aralık 2010 Cumartesi Bu yazı 31250 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Aziz okuyucular! Bir zamanlar, bizler “Türk”tük! Türk’lük bizim gururumuz, biricik övüncümüzdü. Türk, güçtü; mazluma kol kanat geren, zalime fırsat vermeyen. Adaletin, yiğitliğin, bilgeliğin ve inancın sembolü… Cenab-ı Allah’ın dünyaya nizam (düzen) vermek için gönderdiği, Allah’ın kılıncı, İslâm’ın yılmaz savunucusu… Velhasıl; bir zamanlar, dünyada Türk denince akla Müslüman, Müslüman denince de yine akla Türk gelirdi!.. Unuttuk!..

Kıymetli okuyucular! Tarih, günümüzde birileri tarafından, yeniden yazılıyor/yazdırılıyor! Şimdilerde artık o –malûm- birileri de hep birlikte koro halinde haykırıyor: “Türk” değiliz! Bizler ‘Türkiyeli’ yiz! ‘Türk’üm demek, bölücülük, ırkçılık; ‘Türkiyeli’yim demek ise, bütünleştirici, birleştirici olmak …” imiş!.. Hem Türk milleti yerine, “Türkiyeli”yiz dersek; Türkiye’de yaşayan(!) başka başka milletleri de rahatsız etmemiş, incitmemiş olurmuşuz!.. Bazılarına göre de “Türk milleti” yerine, “Türkiye toplumu” demek daha “uygun” olur imiş!..

Sevgili okurlar! Kendilerine toplum mühendisi payesini veren o malûm “güruh” beslendikleri gazetelerin köşelerinde, hemen her gün çıktıkları yine o malûm tv’lerde, “değişim” ve “küreselleşme” adı altında, saatlerce bu millete kin kusuyorlar! “İnsan hakları, demokrasi, AB normları, ana dilde eğitim-öğretim hakkı” adı altında bu milletin birliğini-bütünlüğünü yok edici görüşlerini saatlerce aktarıyorlar! Bin yıllık Türk yurdu güzel Anadolu’muzun, “Türk vatanı”nın sınırları yeniden çiziliyor! Şehitlerimizin o mübarek al kanları ile şekillenen ay yıldızlı bayrağımızın yanına, başka renklerdeki paçavraların da dalgalanması gerektiği vurgulanıyor!

Aziz okuyucular! Bizim inancımız gereği; “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.” Biz Müslüman Türk milleti olarak, buna iman etmişiz. Bizler; Türk’ü Kürt’ü, Alevi ve Sünnîsi ile yüzyıllarca bir ve beraber yaşamışız. Aynı coğrafyada, aynı hamurda yoğrulmuşuz. Kız vermiş, kız almışız. Et ve tırnak gibi olmuşuz. Kaderimiz, tasamız, kıvancımız hep bir olmuş. Birlikte ağlayıp, birlikte gülmüşüz.

Sevgili okurlar! “Değişim” kaçınılmaz! İstem dışı “unutmak” ta tamam! Tamam da, “değişim” adı altında –tamamen- “değişmek”; “unutmak” adı altında –bile bile- “aslını inkâr etmek!” İşte o insanı kahrediyor!..

Ne diyelim! Cahillere bir sözümüz yok! Ama, bilerek “Aslını inkâr eden(ler), bizden değildir!”

Selâm, saygı ve muhabbetle!..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
türk gençligi   -  14.12.2010 - 9:22
Adil hocam bir zamanlar 1980 öncesinde Türk dedikmi faşit ilan edilirdik.Şimdilerde Türk dedikmi aman başkaları alınıyor diyorlar.Başkaları kendi kimlikleri için dağlara sürdükleri cinayet şebeleri ve törer örgütleri ile kabullendirmeye çalışırken bizim ilkokullarda andımızdan 'Türk' kelimesinin çıkarılmasının ayak oyunları yapılıyor.Kendi vatanımızda garip kalacağız diye korkuyorum.Gençlik Arif Nihat Asya'nın dediği gibi 'Gündelik telaşta,'oysa kimse 'ben Fatihin istanbulu feth ettiği yaştayım demiyor'.Türklük garip kaldı.Utanmasalar Atatürk'ün 'Ne Mutlu Türküm' diyene sözünü bile kitaplardan kaldıracaklar.
osman uludağ  -  11.12.2010 - 12:33
Hocam yazınız çok güzel olmuş. Elinize sağlık.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Nisan 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net