10 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Araçtan Ectasy Çıktı
Araçtan Ectasy Çıktı
  YAZARLARIMIZ
Ateizm Sendromu
06 Ağustos 2021 Cuma Bu yazı 9982 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Allah bir ayet-i Kerimesinde "Ben, beni inkâr edebilecek bir gücü, bir iradeyi yarattığım mahlûkun içerisine asla koymam" diyerek ateizm olgusunu kökünden sökerek atmıştır. Fakat dünyada kitleler hâlinde hüküm süren ateizm inançları ve imanları bir kanser hücresi gibi sömürmekte ve tüm maneviyatlara metastaz yapmaktadır. İnsanın içerisine düşmüş olduğu manevi boşluk, para mal, mülk makam ve şöhret gibi dünya hırsının ve heveslerinin putları manevi dünyayı kemirmeye devam ediyor.
Ateizm gerçekte insanın manevi boşluğundaki bocalamalarından kaynaklanan bir çeşit sendrom,  bir çeşit evrensel şizofrenidir. Allah'ın yaratış mucizelerinin karşısında aklen ve ilmen teslim olması gereken insan kendince bu teslim olmaktan duyacağı eziklik veya aşağılık duygusunu bastırabilmek için ateizmi öne çıkararak bir çıkış yolu bulmaya çalışıyor, çıkış yollarını bulamıyor.
 Bir su damlasındaki atomların düzenindeki mükemmelliği, evrenin kusursuz tasarımı ve sonsuz kâinatın güzelliği karşısında Allah'a şükranlarını sunması gerekeni insan hakikatler karşısında gözlerini ve kulaklarını kapatarak kendi iç dünyasındaki zifiri karanlığında kaybolmaktan kurtulamıyor.
 Allah’ı inkâr ederken bile Allah'ın kendisine vermiş olduğu lisanı, beyni ve zihni kullanan insanın zavallılığı akıllara durgunluk verecek derecede korkunç bir çelişkinin apaçık fotoğrafıdır.
 Tüm insanlığın mutlak kurtuluşu Allah'ın tevhit ipine sıkı sıkıya sarılmasından ve Allah'ın yarattığı mucizeler karşısında ki teslimiyetinden geçmektedir. Bugünkü dünyanın hava gibi su gibi ihtiyaç duyduğu yegâne güç teslimiyetçi tevhit inancıdır. Fakat saf tevhide tahammülü olmayan insan her dönemde  Allah'ın yanına yedek ilahları, yaklaştırıcıları, şefaatçileri koyarak ve bu çeşit putlara da Allah'ın yanında birer paye vererek açık veya gizli şirke davetiye çıkarıyor. Şirk, ateizmden bile çok daha tehlikeli bir inanç terörü olarak tüm insanlığın dünyasını ve ahretini tehdit ediyor. 

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Bahattin AKYÖN
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net