13 Nisan 2021 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
  YAZARLARIMIZ
KAINATIN EN GÜZEL INSANI (SAV) İÇİN..
24 Şubat 2021 Çarşamba Bu yazı 5961 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

İlahiyatçı, Araştırmacı, yazar, mühendis, öğretim görevlisi, Siyer araştırmacısı ve usta kalemlerden oluşan bir heyet Türkiye’de bir ilki hayata geçirmek için çalışmaya devam ediyor. Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa s.a.v ve onun getirdiği ilim ve hikmet dolu dini mubini Islami Kuran ve Sünneti Şerife’ye dayanan, en son yöntem ve teknikle kapsamlı bir şekilde tanıtan bilimsel, küresel, tarihsel ve kültürel bir insanlık  projesi İnsanlığa sunulmak üzere son aşamasına gelindi. Çünkü Ona vefa borcumuzu ödemek mümkün değil ama en azından Ya Resulalllah Seni anlatmak için 21. Yüzyıl teknolojisini kullanarak bu hizmeti yaptık diyen ihlaslı, samimi insanların Allah rızası için ve   Alemlere Rahmet için gönderilen Hz. Muhammed Mustafa sav için yaptığı bir eşsiz eser.

Peygamber Efendimizin (s.a.v) siyer-i şerifini görsel, maketsel bir sunumla Akıllı Müze teknolojisi ile Asri Saadet Müzesi adı altında ses, koku, anlatım ve ışık ile desteklenerek fiziki mekanı hazır olan iki katlı hücre biçiminde tasarımı yapılmış alanda insanlığın hizmetine sunulacaktır.

Hiç bir dünyevi amaç ve maddi kazanç gütmeyen bu çalışma ile Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in hayatını genç neslimizin gönlüne nakşetmeyi hedeflemekte, Ona olan vefa borcumuzu ödemek ve dakikalar içinde tarih, yer, bölüm ve konu ayrımlı olarak siyer-i nebiyi hayatımıza tatbik etmeyi hedeflenmektedir.

Dünyada bir ilk olarak tasarlanan çalışma yaklaşık bin noktayı görsel ve yazılı olarak ekrana yansıtıyor. Peygamber Efendimizin 63 yıllık hayatı ve Kabe tarihi gözler önüne seriliyor.

Hazırlanan “Her şey Onun için " Asri Saadet Müzesi- Kırıkkale" projesi uygulama sunumu başarı ile tamamlanıyor.

Hiç ara vermeden, hiç durmadan.

Eseri hayata geçirenler akademik unvana sahip yaptıkları işin farkında ve fevkinde olan kişiler. Alan bilgisinin görsele yansıtıldığı uzun yıllar alanda çalışma ve bulunma ile manevi sorumluluğun da beraberinde getirdiği, maddi imkanın malum hadiselerden dolayı kısıtlı olduğu göz önüne alınırsa gelinen nokta Rabbimin ikramı ve fazlı ihsanıdır. Kılı kırk yaran titizlikle hazırlanan Asri Saadet Müzesi Mekke tarihi, Siyer tarihi ve Kuranı Kerim sergisi ile Kırıkkale’nin, Kırşehir ile, Nevşehir ile buluşmasına yeni bir turizm ve seyahat alanının açılmasına yol açacak.  Mekke ve Medine temsili olarak müzede bilgilerle sunulacak.

Rabbim kabul buyursun Inşallah.

Resulullah Efendimizin Şefaatine nail eylesin.

Rabbim kalbimizi gönlümüzü en iyi bilendir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
Nesrin Bulat
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Nisan 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net