29 Eylül 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Hayata saygı duruşu
Hayata saygı duruşu
Tek hedefleri 5 yıl daha koltukta kalmak
Tek hedefleri 5 yıl daha koltukta kalmak
Yahşihan’ın Elektrik Altyapısı Güçleniyor
Yahşihan’ın Elektrik Altyapısı Güçleniyor
Kızılay Spor Kulübünde Çocukların Forma Sevinci
Kızılay Spor Kulübünde Çocukların Forma Sevinci
  YAZARLARIMIZ
KIRIKKALE’YE TÜNEL GEÇİT YAKIŞIR
11 Ocak 2021 Pazartesi Bu yazı 21053 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Dünyanın en yüksek arazilerine sahip, ulaşıma imkânsız bulunan Alp dağları üzerine Avusturya devleti uçsuz bucaksız, virajı olmayan, yüzlerce kilometre uzunluğunda adeta bir ip gibi dümdüz insan aklının alamayacağı yükseklikte Viyadükler yaparak karayolları yapmıştır. Ülkemizde de buna benzer dünyanın en büyük projeleri yapılmaktadır, ancak bu projelerin tamamına yakını İstanbul'a devlet eliyle yapılmıştır. İstanbul GSYH rakamlarıyla dünyanın 252 ülkesinden 143'ünün GSYH'sını geçmiştir. Öte yandan trafik yönünden de çıkmaza girmiştir.

Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Çankırı, Çorum vb. Orta Anadolu ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu şehirleri göç ederek adeta toptan yok olmaya doğru gitmektedir. Ve bu oluşum devleti yönetenler eliyle bilinçli olarak yapılmaktadır. Ortada bir kamu suçu vardır. Bu suçun en büyük ortağı Karayolları idarecileri olduğu kanaatindeyim.

Dünyadaki şehirlerin tamamının kalkınmasının 1. nedeni ulaşım kolaylığıdır. Ankara-Kırıkkale karayolu düzenlemesi Kırıkkale, Çankırı, Çorum, Kırşehir, Yozgat vb. şehirlerine fazla bir katkı sağlamamıştır. Sadece 3 veya 5 dakikalık bir kısalma söz konusudur. Çünkü Elmadağ-Kırıkkale arası bugünkü uygarlığın kabul edemeyeceği Keskin Viraj'lara sahiptir. Bu virajlar yüzünden Kırıkkale-Ankara arası 1 saat 10 dakikadan aşağı düşmemektedir.

Ben bu güzergahı en az maliyetle 30 dakika'ya düşebilirim. Bahsedilen güzergâhtaki karayolunun virajlarının %90'ı kürek'le dahi en az %20 düzeltilebilecek coğrafi yapıdadır. Karayollarına virajların düzeltilmesiyle ilgili yazdığım yazılara rağmen bu konuda en ufak bir çalışma yapılmamıştır.

Devlet eliyle yapılan bölgesel karayolu yatırım haksızlığının giderilmesini teminen İstanbul bölgesine yapılan karayolu hizmetlerinin azaltılarak Kırıkkale, Yozgat, Çorum, Çankırı, Kırşehir ve buraya bağlantısı olan Doğu ve Güneydoğu illerinin de merkeze olan ulaşımının daha kolaylaştırılması için Elmadağ girişindeki Fişek fabrikası altından girilerek Kırıkkale Kılıçlar kasabasına kadar Tünel geçit yapılarak ulaşım 30 dakikaya düşürülebilir. Maliyeti 1 milyar doları geçmez. Ayrıca Elmadağ-Kırıkkale arasındaki karayolundaki keskin virajların acilen düzeltilmesi için gereğinin yapılmasını arz ederim.

                                                                                        Yener KAZAN - 06/05/2016

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlt: Ankara Kırıkkale Yolu

Tarih : 17 Haziran 2016 Cuma 10:48

Kimden : 'KGM 4. Bölge Müdürlüğü ANKARA' <bebol04@kgm.gov.tr>  [Adres Defterine Ekle]

Kime : 'yekazan@mynet.com' <yekazan@mynet.com>

 

Sayın Yener KAZAN
05.06.2016 tarihli portal şikayet mailinizi incelenmiş olup; Bahse konu kesim Ankara-Kırıkkale Devlet Yolu güzergahında yer almakta olup, projesi trafik güvenliği, geometrik tasarım standartları, transit ve yerel trafik sirkülasyonu ile kapasitesi, topoğrafya, imar durumu, kamulaştırma, yapım, bakım, işletme koşulları dikkate alınarak tasarlanmış ve KGM'ce onaylanmıştır. Söz konusu kesimde, Ankara-Kırıkkale Bitümlü Sıcak Karışım olarak Üstyapı İyileştirme Projesi tamamlanmış, yapım ihalesi yapılmıştır. Ankara-Elmadağ Yolu 3 şeritli bölünmüş yol olarak tasarlanmıştır. Yapım çalışmalarına başlanmıştır. Yapım çalışmaları tamamlandığında dilekçenizde belirtilen sorunların büyük kısmı çözülecektir.

Gönderen: portal@kgm.gov.tr <portal@kgm.gov.tr>
Gönderildi: 24 Mayıs 2016 Salı 10:43 - Kime: KGM 4. Bölge Müdürlüğü Dışkapı /ANKARA
Adı: Yener Kazan
TC Kimlik Numarası 446............  Elektronik Posta Adresi 
yekazan@mynet.com
Şikayet Bildirim Tarihi 5/6/2016 -2:53:46 PM
Şikayet Bildirim Kategorisi Bozuk yol (Devlet ve İl yolu)
Adres Tipi Ev Adresi: 1. Öz.............Ankara  /   2. Aşağı Mahmutlar mah.............1 Kırıkkale                                                                                                                                                                    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sevgili Kırıkkale’liler;

Bir hayalim var, TÜNEL GEÇİT HAYALİ. Ve bu hayalin gerçekleşmesi sizlerin elinde. Beş yıl önce başlattım devamı sizlerin elinde. Kırıkkale’mizin gelişmesi, kalkınması, modern ve çağdaş bir şehir olmasının yolu Kırıkkale-Ankara arasına yapılacak tünel geçitle sağlanır. Bu günden itibaren yediden yetmişe herkesin dilinde, ağzında “Tüp Geçit İstiyorum” türküsü dillenecek, Sistem zorlanacak, hayal gerçekleşecek. Geleceğimizin teminatı bu proje de yatmaktadır.  Unutma Kırıkkale’nin geleceği senin elinde. Haydi Kırıkkale bir ol, tek ol, hayalini gerçekleştir.

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Rıza ŞAHİNER  -  16-01-2021 - 16:33
Kardeşim, güzel bir konuyu gündeme taşımışsın. Tünel konusu doğru bir öneri olmuş. İnşallah yöneticilerimiz dikkate alır da bir çalışma başlatırlar. Saygılar.
ERDAL CANBOLAT  -  13-01-2021 - 23:17
Sayın Yener bey, bu hafta ki Kırıkkale\'ye Tünel Geçit Yakışır yazınızı okudum, çok güzel bir konuya değindiniz, Kırıkkale\'de yaşayan tüm vatandaşlar olarak bizlerde üzerimize düşen görevleri yerine getirirsek, en kısa zamanda da bu güzel proje de inşallah hayata geçebilir, elinize sağlık başarılar dilerim...
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Ahmet ULUSOY
Hidayet DOĞAN
Rabia Saylam TAŞDEMİR
Sami GÜLER
Dede BULUT
Şevket ÖZSOY
Erol Serkan KILIÇ
Yener KAZAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Eylül 2022 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net