30 Haziran 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
Duman ve Çelik, İYİ Parti'de
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
ECTASY Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
Yaz Spor Okulları Açıldı
Yaz Spor Okulları Açıldı
  YAZARLARIMIZ
KARABAĞ BİZİMDİR
13 Ekim 2020 Salı Bu yazı 24238 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Bir bedende iki can kardeş Azerbaycan tarihin her döneminde kardeşlik hukuku içinde Türk’ün Türkt’ten başka dostu olmadığını tüm dünyaya gösteren altın sayfalar sunmuştur.  

    Bildiğiniz üzere kardeş ülkemiz can Azerbaycan‘a yönelik sivil ve savunmasız insanlarımıza Ermenilerin barbarca  saldırmalarını ne yazık ki uzun yıllardan beri  izliyoruz. 1991 yılından bu yana gelen sürecte işgal konumunda olan Ermenistan’a karşı 27 Eylülde Azerbaycan savaş hali ilan etti...

Yüzyıl sonra hak için, adalet için, işgale dur demek için  sahaya indi. Haklı davasında düşman hatlarını  yara yara ilerliyor maşallah..

“La tahzen innellahe me’ana” Korkma Allah bizimle beraberdir, emri ilahisi ile işgal altındaki topraklar bir bir kurtarılıyor.

Dünyanın çeşitli güçleri ve insan hakları örgütleri her zaman olduğu gibi yıllarca devam eden Karabağ işgaline sessiz kaldılar. Hayvanlara karşı dahi duyarlı olan insan hakları örgütleri ne yazık ki 1915'te olmamış bir soykırım üzerinden de  Türkiye'yi mahkum etmeye çalışıyorlar. Karabağ'daki, Hocalı'daki soykırımda henüz kanlar kurumamışken onu görmeme ve duymama eğiliminde olanlarin gözüne, sabır taşının taştığını bir kez daha gösteriyoruz. Karabağ da yine suskunlar ve içten içe Ermenistanı  desteklemektedirler.

    Bugün Azerbaycan’ın mücadelesi haklı ve hakikat ekseninde bir savunmadır. İşgaldeki topraklarını geri alma mücadelesidir.Dünya toplumlarının ve ülkelerinin farklı versiyonda olmalarını anlayabiliyoruz ancak! biz aynı dilden aynı dinden aynı soydan gelen Türkler olarak yani bir millet iki devlet olarak   Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi “Türkiye ve Türk milleti olarak kardeşimiz Azerbaycan’ın haklı mücadelesinde uluslararası kamuoyuna haklılığını haykırmaya devam edeceğiz”.Türk devleti olarak dünyanın birçok noktasında bulunan Türk diasporası ile kardeş Azerbaycan'ın bu haklı davasını anlatmaya ve Azerbaycan'ı desteklemeye devam edeceğiz.

Kardeşlerimizin, Azerbaycanımızın yanındayız. Her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Şuna inanıyoruz Ermenistan’ın 30 yıldır işgal ettiği Karabağ şüphesiz Azerbaycan toprakları ile bütünleşecektir. Zira bu zaten çok geç kalınmış bir bütünleşmedir. Bu bir vatan davasıdır. Şunu ifade ediyoruz ki biz kardeş Türkiye olarak seninleyiz can Azerbaycan.

    Bu vesile ile sapkınlaşmış emperyalistlere, türlü sömürüye ve işgalciliğe karşı onurla direnen şanlı Azerbaycan ordumuzu sevgi ve muhabbet ile selamlıyorum.

Emperyalizme, sömürüye, yağmalamaya karşı Karabağ için kardan aydınlık bir sabah yakındır.Bizler dilimizden yıllardır hiç bir zaman düşürmedik, duamızdan ayırmadık.Karabağ haktır.

Karabağ dünyanın sağır olduğu çığlıktır!

Karabağ Türk milletinin /Azerbaycan’ındır.

Milletimizi Zaferle müjdele Ya RAB...

Bugün de dualarımızla ve herşeyimizle seninleyiz...

Can #Azerbaijan

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Erol Erdem  -  15-10-2020 - 10:22
Çok beğendim. Türk milletinin hisleri.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net