10 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Araçtan Ectasy Çıktı
Araçtan Ectasy Çıktı
  YAZARLARIMIZ
Dünyanın Sigortası
02 Eylül 2020 Çarşamba Bu yazı 21630 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Sömürgeci zihniyete sahip güçler isterler ki tüm güç onlarda olsun ve altında kalan kitlelerden beslenmeyi, tüm zulüm ve haksızlıklarına rağmen devam ettirsinler.Bunu yaparken de her zaman makul bir sebepleri varmış gibi davranırlar.Bu bazen huzuru sağlamak(!)bazen diktatör(!)bir yöneticiyi yok edip demokrasi (!) getirmek bazen de barış (!) getirmektir.Bu sebeplere tutunarak ayak bastıkları her bölgenin kanını emer/sömürürler. Bu gaye ile girdikleri heryerde zülüm, gözyaşı ve kan vardır.

    Hepsinin ana sebebi ise günümüzde en geçer akçe olan enerji kaynaklarını elde etmektir.Elde edip tekelinde tutmak için de ne gerekiyorsa yapmaktır.Bunun için ise bir sebep aramazlar, bir kaza ile işi hallederler.Hepimiz hatırlarız bir çok araştırma girişiminde bilim insanlarımızın/dahi beyinlerimizin kazaya kurban gittiğini .Yarım kalan projeler ile aslında sahip olduğu potansiyeli şahlandıramamış bir Türkiye olarak bırakılırız hep sırtımızda bir yük bir geri kalmışlıkla ...

    Ancak geçen ki yazımızda da şahit olduğumuz gibi son yıllarda hız kazanan ilk andan bu zamana kadar vücut bulmayı beklemiş bir çok hayal/proje 2023 yürüyüşünde mükemmel bir hal almış, milli hamlelerle gerçeğe dönmüştür.Savunma sanayindeki girişimlerle havada, karada ,denizde boy gösteren milli hamleler gökyüzünde 300 İHA ile küresel bir törene döndü adeta ,yerli otomobille ise dikkatleri çekerek adeta düşman çatlatıldı.

    Büyük Ayasofya açılışı ile sayın Cumhurbaşkanımız gönülleri  bir kez daha ihya etti.Yüzyıllık paslı esaret zincirlerini kırdı,gönül dualarını aldı.İster bu duaların hürmetine sayın ister şahlanışa geçmiş bir ülkenin istikrarla yoluna devam etmesinin neticesi sayın Karadeniz’den gelen “müjde”ile Ayasofya sevincimiz çifte mutluluk oldu.Mazlumu koruyan kollayan bir devlet, gittiği yeri ihya eden imar eden bir millet şimdide atalarının mirasına sahip çıkarak vefanın müjdelerine gark oldu.Şairin dediği gibi “Çırpınırdı Karadeniz,bakıp Türk’ün bayrağına”gelen vefalı Türk’tü ,şimdi en büyük farkla kendi ürettiği milli ekipmanlarıyla Karadeniz’de 2023 e giden yolda enerji ayağını da tamamlıyordu.

    Savunma Sanayi Başkanlığı’nın başlattığı “ Milli Uydu Fırlatma Sistemi Projesi”ile Türkiye dünyada sayılı ülkenin sahip olduğu fırlatma, test etme/üretme alt yapısı ve üst kurma yeteceğine sahip olacak.Roketsanda geliştirilen projelerle Türkiye yine kendi geliştirdiği teknoloji ile uzaya ilk adımını atmış olacak.Yerli ve milli üretimlerle gücüne güç katacak.İstiklal şairimizin İstiklal marşımızda “Doğacaktır sana vad’ettiği günler Hakk’ın”dediği günler bu günler belki de...

    Şu bilinmelidir ki Türkiye güçlü olursa kazanırsa tüm mazlumlar kazanır.Türk güçlü olursa tüm kaybedilmiş değerler kazanılır ve dünya kazanır. Türkiye 2023 yürüyüşünde şahlanırsa zulüm imparatorlukları yerle yeksan olur.ilk günden bu yana sabırla telahuku efkarla vücut bulan projelerle yerli ve milli Türkiye’ye el birliğiyle güç verelim . Güçlü bir Türkiye dünyanın sigortası ve güvencesidir.

Selam ve dua ile

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Bahattin AKYÖN
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net