26 Kasım 2022 Cumartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
BAŞARILAR DİLERİZ
BAŞARILAR DİLERİZ
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
Vali Bülent Tekbıyıkoğlundan 24 Kasım Ziyareti
SİLAH OSB  TOPLANTISI YAPILDI
SİLAH OSB TOPLANTISI YAPILDI
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
EGİTİME ÖNEM VERİYORUZ
  YAZARLARIMIZ
BİR MİLLETİN KIYAMI
15 Temmuz 2020 Çarşamba Bu yazı 24596 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

    Daha önce hiç yaşamadığım aşina olmadığım  duygulara adım attım o haince ihanetin yaşandığı gecede. Ardı ardına gelen haberler kaygı seviyemi /seviyemizi yükseltiyor “hayırdır inşallah “ sözlerini döküyordu dudaklarımızdan.Köprüdeki hareketlilik te neyin nesiydi her şey onla başlamış gibiydi sanki , pür dikkat televizyon kanallarını geziyorduk.Saatler ilerliyor “bu bir kalkışmadır “açıklamaları  yapılıyor ve o aşina olmadığım duygu /korku büyüyor adeta kalbim yerinden çıkacak gibi güm güm atıyordu .Çocukların kaygılı sorularına geçiştirici cevaplar vermeye çalışarak belki de  kendi korkumu bastırıyordum.

    Hayatım boyunca unutmayacağım ,muhabirin gergin bir yüzle okuduğu darbe bildirgesini ve çocukların beni sarsmasını “Anne noluyor??” Donup  kalmışız hepimiz, yüzler simsiyah herkes korkuyla birbirine bakıyor ve “Bişey olmuyor çocuklar, devlet baba şimdi gerçeği açıklar “ Öyle değil mi biz devleti baba bildik, vatanı ana .... Haini hain bildik çıktık karşısına. Anamızı öldürüyordu birileri kanser gibi gizlice kalleşçe, hain bir darbe girişimi ile..

    Deli sorular beyinlerde ama herkes suskun herkes üzgün “Ne yapmalı ? Bir şeyler  yapmalı?”lakin bu bekleyiş ölümdende beter. Ölmekse vatan yolunda bir şeref.

Sonunda diklenmeden ,dim dik duran ama bu kez ölümüne diklenen vatanı için canını feda eden Reis’in sesi ulaşıyor millete “İnin meydanlara !!!”Sonunu düşünmüyor insan artık ne yapacağını bulmanın rahatlığıyla, milletçe bir olmanın gücüyle, darbe görenlerin yürek sızısıyla anasını kurtarmak için koşan evlatlar misali yola düştük, birimiz değil hepimiz. Az önce korku dolu gözlerle soru soran çocuklar bile cesaret timsali acele ediyordu sanki sıranın ardında kalmışcasına ...

    Ya Selalar neydi öyle ...O gece toprağı titreten selalar bir insanın mevti için değil bir milletin bâ’sı için inledi .O gece camilere meydanlara giderken gördüm ki bir millet tek yürekti ,elde bayraklar dilde tekbirler ,darbe görenler daha azimli kararlı ve daha önce yapamadıklarını yapıyor gibi mutluydular ,herkes mutluydu birdi beraberdi ,başkomutanının ardında güçlüydü yenilmezdi ,şehitide ,gaziside parçalanmaz bir bütündü .

    O gece destan yazdık ,o gece hiçbir milletin yapamadığını yaptık, o gece vatanın sahibinin millet olduğunu gösterdik .Neler yapacağımızı dünyaya gösterdik ,tarlasını yakan çiftçiden,tankın önüne yatan gençten ,terliğiyle sokağa fırlayıp vurulan bacımızdan ,gülerek ay yıldızlı  canan için  canını veren tüm yiğitlerle vatanın sahipsiz,devlet babanın sahipsiz olmadığını gösterdik.Nerdeyse her on yılda bir darbe gören bu vatana /millete Allah bir daha  böylesi acı zulümler göstermesin.

    Liderimiz, başkomutanımız Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın feraseti ve milletimizin dirayeti ile bir kahramanlık destanı yazılan 15 Temmuz’un 4.yıl dönümünde Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum .

    Biz canımızı Allah için, dini mubin için, Resulullah için, devleti, milleti, bayrağı ve namusu için gözünü kırpmadan yedi düvele meydan okuyan, ölürsek şehit, kalırsak gazi diyen bir milletin neferiyiz. Dünyada tüm bu vasıfları bir arada şehitlik aracı olarak gören tek milletiz. Kimse Aziz Türk Milletinin sabrını sınamasın, 15 Temmuz destanı yazacak daha nice canlarımız var bizim...

    15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününü unutmadık, unutturmadık ve asla unutturmayacağız..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Sadettin KARALÖK
Dede BULUT
Başar ÖZDEMİR
Ömer ŞENGÜL
Sadettin KARALÖK
Hidayet DOĞAN
Sami GÜLER
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  22 Kasım 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net