10 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Araçtan Ectasy Çıktı
Araçtan Ectasy Çıktı
  YAZARLARIMIZ
ALLAH RAZI OLSUN
19 Mayıs 2020 Salı Bu yazı 27207 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Teşkilat çalışmalarında arkadaşlarımızla mahalleleri gezerken, onlarla birebir ilgilenirken devletimizin sıcaklığını,hükümetimizin halka yakınlığını hep müşahede etmiş,teşekkür ve dua almışızdır. Şüphesiz bu duada en büyük pay AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a idi. Bu duanın elbette ortakları ve yanında olan isimlerde vardı. İl Başkanımıza yaptığı yardım ve çalışmalardan dolayı teşekkür ve dualar, onunla beraber hep dikkatimi çeken geçmişte hiç olmadık bir şekilde Valimiz Sayın Yunus Sezer’e yapılan dua ve teşekkürler vardı.

Hangi mahalleye girsek en uzağından, en yakınına hep bu sevgiyi ve hep bu saygıyı gördük. Kendi kendime şunu dedim, bizler buraya geliyoruz bizi tanıyor biliyorlar. Hatta teşkilatım uhdesinde benim çalışma esasımda birebir ziyaret ve yüz yüze görüşme önemlidir. Bu kardeşlerimiz bizi tanıyor ve biliyor. Peki Vali beyin ismini nereden tanıyor biliyor ve dua ediyorlar. Biz alandayız, mahalledeyiz. Soğuk demeden sıcak demeden halkımızın ihtiyacı için onların yanındayız. Ancak gittiğimiz her yerde gördüğüm şu idi, Sayın Valimiz bizden evvel oraya gelmiş ve o mahalleden gelenlerle de makamında görüşmüş, kısaca gönüllere girmiş. Gönüle girmek ne demek bilir misiniz?Bazen makamında hem ikram ettiği bitki çayını hemde misafirini  kıymetli hissettirerek bu ikramı yapabilmektir,bazen bir namaz sonrası beli bükülmüş bir ihtiyarın dizinin dibinde onun derdiyle hemhal olmaktadır.Makamda oturmayı çok sevmemek ,sahada işlerin peşinde koşturmaktır.içtiğiniz suda, yediğiniz yemekte, gittiğiniz ulaşımda, size sağlanan imkanda hep dilinizde olan “Allah razı olsun”un muhatabısınız. Allah sizden razı oluyorda daha ne. Evet Sayın Valim “Allah Razı olsun” duasının muhatabısınız. İnsanın başarılı olması ayrı bir şey, sevilir olması ayrı bir şey. O yüzden Rahman ve Rahim sözlerinde dahi Allah’ın sevgi ve merhameti vardır. Başarılısınız kısa sürede hayal bile edilmeyen projelerin gece gündüz demeden takibini yaparak hayata geçirdiniz. Kırıkkale ilk kez yapılan güzel şeylerle anılmaya yine aynı şeyi ifade edeceğim “ Valimizden Allah Razı Olsun, Kırıkkale’ye böyle vali gelmedi” sözüyle çalkalanmaya başladı. Siz devletsiniz elbette ama devletin o sıcak ve çözümcü yönü sizin tevazulu ve her şehit cenazesinde ve her ev ziyaretinizde yere bakan gözü yaşlı ve mütevazi duruşunuzla kalbimize gönlümüze  girdi. Gittiğiniz her yere ekibinizle gitmeniz, memurlarınızla yana yana bilgi almanız, onlarla halkın bütünleşmesi ve ayrıca İl Jandarma Komutanımız Uğur Özmen beyinde başlatmış olduğu halkla bütünleşme, kaynaşma ve bilgi günleri Kırıkkale’yi sevgi, saygı ve etrafınızda kenetlemeye sevk etti.

Her idareci proje yapmaz, ancak siz göreve geldiğinizde yaptığınız kabullerde hem yapan, hem uygulayan ve hemde neticelendiren oldunuz. Size gelen projeleri Kırıkkale için, vatandaşımız için hemen uygulamaya koydunuz. Gözle görülen, elle tutulan ve başarıyla yönetilen bir Kırıkkale bürokraside yer buldu. Medyada yer buldu. Kabullerde yer buldu. Kırıkkale artık Kırıkkale olma yolunda bir vali buldu, bu bizim için büyük bir onur ve bir şereftir.Her zaman Sayın Valimizin yanındayız.

Yıllardır hizmete susamış Kırıkkkalemize siz değerli  Valimiz Sayın Yunus Sezer’i atayan başta çok sevdiğimiz İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya ve Genel Başkanımız ve  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Kırıkkale’nin zatı aliniz için dediğini bende her ikisi içinde diyorum “ ALLAH RAZI OLSUN “

 

Pınar Taşçı YIKILMAZ

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Bahattin AKYÖN
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net