10 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Muhtar Hakkında Soruşturma Başlatıldı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Köprüden Düşen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Kırıkkale, Cumhur İttifakıyla Şahlanıyor
Araçtan Ectasy Çıktı
Araçtan Ectasy Çıktı
  YAZARLARIMIZ
EN ULVİ MESLEK
13 Mayıs 2020 Çarşamba Bu yazı 15185 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Her insanın bir hedefi ve bir ideali vardır. O hedefe ulaşır ve o idealini gerçekleştirir. Çoğu meslekler insanların idealinde kendine yönelik fırsatları elde ederken bir meslek var ki, hem ideali ve hem de hedefi hep insan olmuştur. Bugün meslekler içinde kıymeti daha iyi anlaşılan Hemşirelik görevi ulaşılmayacak derecede ulvi ve kutsal bir görevdir. İnsan hayatının bir parçası ve kıymetli bir değeridir.

Kırıkkale Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde Eğitim Hemşireliği yaparken hep aklımdan ve gönlümden geçen “ Susuz bir kediye su vermesinden dolayı, cennetlik olan hatun gibi” insanlığa can olurken, ağrısına, derdine derman olurken acaba bunun rahmeti ve sevabı ne kadardır. Evet bugün o rahmet ve o sevaba bir hayat boyu nail olan kişiler  Allah’ın hayır işlerle meşgul ettiği sağlıkçılar ve değerli Hemşire arkadaşlarımdır.

Bu sene hemşireler günü bir farklı kutlanıyor. Hemen hemen her kesim ve eli kalem tutan onlara bir kutlama mesajı gönderdi veya yayımladı. Bazen caddede, bazen çarşıda pazarda, gittiğiniz düğünde, dernekte sizin yanınıza gelen ağzı dualı bir hastanızın “Allah razı olsun, ben hasta idim bana yardımcı oldunuz” sevgisine ve onun buram buram dua kokan sözlerine denk gelirsiniz. Onlar bizim Şifayı veren Allah tarafından görevlendirilmiş şifa kaynaklarımızdır. Şefkat ve merhamet Pınarlarımızdır.

Bu yüzden “Pınar’ın Köşesi” olarak haftalık yazacağım köşe yazımın ilk konusu Candan arkadaşlarım olan hemşireler oldu. Üstelik onlara verdiğimiz değerin ve kadirşinaslığın bir göstergesi olarak “Hemşireler Günü”nde yazamaya karar verdim.

Dünyanın her yerinde çeşitli ödüller ve çeşitli ödüllendirmeler yapılır. Tabiki en doğal olarak ülkemizde de yapılır. 2020 yılının tüm ödüllerini hak eden ve içinde bulunduğumuz zorlu süreci onların özverili, başarılı çalışmalarıyla hastalara şifa dağıtan hemşire arkadaşlarıma verilmelidir.

İslam tarihine baktığımız zaman sosyal faaliyet ve yardım konusunda hanımların ilk katıldığı, iştirak ettiği hizmetlerin başında sağlık hizmetleri gelmektedir. O denli bir görevin muhatapları olarak hak ettiğimiz değeri, saygıyı ve sosyal iyileştirmeyi de her dönem  arzu etmekteyiz.

Hemşirelik bize öyle mukaddes bir emanet ki, hepimizin sevdiği Peygamber Efendimizin kızı Hz. Fatıma Validemizin bir emaneti ve bir sünnetidir. Uhud savaşında Hz. Fatıma savaşın çetin geçtiğini duyunca aynı bugün bir hastaya bir an yetişmek için acele eden hemşirelerimiz gibi Medine’den savaş meydanı olan beş kilometrelik yolu hızla almış  bu savaşta Peygamber Efendimizin yüzündeki kanları temizlemiş ve onu tedavi etmeye gayret göstermiştir. Peygamber Efendimizin babasının yaralarından akan kanı dindirmek için yüzüne kül basmıştır.

Bu ulvi görevi yapan tüm arkadaşlarımız hemşireler gününü kutlar, hayatını kaybeden görev şehidi tüm hemşilerimize Allah’tan rahmet dilerim.

 

 Pınar YIKILMAZ kimdir?

1976 Afyonkarahisar doğumluyum.İlkokulu Burunarkaç Köyü  ilköğretim okulunda ,Ortaokulu Eşkişehir Sami Sipahi Orataokulunda ,Liseyi Eşkişehir Sağlık meslek lisesinde okudum.1995 yılında Ankara Trafik Hastanesine göreve başladım eş zamanlı olarak Ankara üniversitesinde yüksek hemşirelik bölümüne devam ettim .

1997 de Kırıkkale ‘ye atanarak Atatürk Sağlık Meslek Lisesinde eğitim hemşireliğine devam ettim .Kırıkkale Üniversitesinde Hemşirelikte lisans eğitimimi tamamladım.Anadolu Üniversitesi sosyoloji bölümünde eğitimimi ikinci üniversite kapsamında tamamladım.2017 tarihinde bu yana Ak Parti çatısı altında ana kademede hizmet vermekteyim

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Hakan ÖZTÜRK   -  13-05-2020 - 21:02
Sadece basın ve medya kurumu olması yanısıra sıcak bir aile ortamı olan ilimizin en köklü meya kurumu Kale Haber ailesine hoş geldiniz Pınar hanım. Yazınızı gayet güzel. Elinize emeklerinize sağlık değerli hocam. AYRICA HEMŞİRELER GÜNÜNÜZ DE KUTLU OLSUN.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Bahattin AKYÖN
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net