01 Ağustos 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Söndürme çalışmalarına Yahşihan Belediyesi'nden destek
Söndürme çalışmalarına Yahşihan Belediyesi'nden destek
Vatan Sevdalısı Kırıkkaleliler Adına 10 Bin Fidan
Vatan Sevdalısı Kırıkkaleliler Adına 10 Bin Fidan
İlk 6 Ayda 2 Bin 53 Kişi İşe Yerleşti
İlk 6 Ayda 2 Bin 53 Kişi İşe Yerleşti
Futbol Yaz Okulu Start Verdi
Futbol Yaz Okulu Start Verdi
  YAZARLARIMIZ
Bir Sınavdan Geçiyoruz
27 Nisan 2020 Pazartesi Bu yazı 11629 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Dayanışmanın bir "vefa müessesesi" olduğunu belirtmek istiyorum.

 

Ama görüyorum ki vefa ile dayanışma  kelimelerinin yan yana gelmesine alışık olmayanlar varmış. Oysa ben bu ifadeyi bir yardımlaşma hareketinin altını çizmek için kullanmak istiyorum.

 

Kırıkkale Valiliği, Sosyal Yardımlaşma Vakfına yardımda bulunan hayırseverlerin isimlerini açıkladı ve herkes gibi bende kahroldum.  Büyük Türkçe sözlük, vefa kelimesinin karşılığını şu şekilde veriyor: 'Bağlılıkta sebat etmek, sözünde durmak..' Öyleyse nerde şu bizim memleketine, Kırıkkale'sine bağlı, insanı sayesinde kazanmış ama insanına sırtını dönmüş iş dünyası sakinleri?

 

"İş dünyası sakinleri" diyorum ki; içinde bulunduğumuz şu zor dönem karşısında ihtiyaç  sakinliklerine devam ediyorlar.Denilir ki, insanlık musibet anında ortaya çıkar. Yardımsever olup olmadığımız da zor şartlarda, zor zamanlarda kendini belli eder. Üzerimizde hakkı ve hukuku olan insanların zor zamanlarında, onların yanında mıyız, yoksa başka bir yerde mi? Az biraz mesafe aldığımızda, bizde emeği olanları görmezlikten geliyor muyuz? Tarih bu günleri yazıyor...

 

Kendinden yardım talep edilmemesine rağmen sırf kendi isteği ile yardıma koşan sağlık bakanlığına 800 bin TL, Kırıkkale esnafına 200 Bin TL toplamda 1 Milyon TL bağışta bulunan ve yaptığı yardımlarla yetinmeyip 230 bin lira değerinde bin 150 koli erzak yaptırarak Kırıkkale valiliği sosyal yardımlaşma Dayanışma Vakıfına  bağışlayan İş adamı Sadettin Saran'a özellikle teşekkür ediyorum.

 

Bu arada Belediye Başkanlarımızı tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanlığının başlatmış olduğu 'Biz Bize Yeteriz' kampanyasına Kırıkkale'den bağışta bulunan Belediye Başkanları Listesine baktığımız da şu tablo ile karşılaşıyoruz. Delice Belediye Başkanı Turgut Özdem 10 bin TL, Çerikli Belediye Başkanı Nuh Şahin 10 bin TL, Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz iki maaşını kampanyaya bağışladı. Ayrıca Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Balışeyh Belediye Başkanı Ali Dedelioğlu, Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, Çelebi Belediye Başkanı Yaşar Erdemir, Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu, Karakeçili Belediye Başkanı Veysel Aydemir birer maaşlarını bağışladılar. Ancak mevcut ve eski Milletvekillerimizi, Belediye Başkanı ve Milletvekili Aday Adaylarını kısaca Kırıkkale sevdalılarını bu yardım kervanında ön saflarda göremedik. Kara gün dostu Kızılay'da yardımlarını devam ettiriyor. Allah razı olsun.

 

Bir Parantezde Kırıkkale Valisi Yunus Sezer'e açmak gerekiyor. Her zaman olduğu gibi. Sürekli sahada olan Sezer, yapılan yardımlarla tek tek ilgilenerek vatandaşın yanında olduğunu bir kez daha gösteriyor. Valimiz on bin koli erzak hedefine doğru koşarken, şehir olarakta yanında olmamız gerektiğine inanıyorum. 

 

Diyorum ya:

 

Bir sınavdan geçiyoruz. Büyük bir sınavdan hem de. Bugün kara gün, bu günlerde geçecek. Şehir olarak bir bütün olarak birlik olmamız gereken bu günde kısacası pamuk eller cebe..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Nusret KILIÇ  -  30-04-2020 - 15:44
Ahmet Kardeşim, yazı için tebrik ederim. İnşallah sınavdan başarıyla geçenlerden oluruz.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Ahmet Tarlabölen
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Ağustos 2021 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net