01 Ağustos 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Söndürme çalışmalarına Yahşihan Belediyesi'nden destek
Söndürme çalışmalarına Yahşihan Belediyesi'nden destek
Vatan Sevdalısı Kırıkkaleliler Adına 10 Bin Fidan
Vatan Sevdalısı Kırıkkaleliler Adına 10 Bin Fidan
İlk 6 Ayda 2 Bin 53 Kişi İşe Yerleşti
İlk 6 Ayda 2 Bin 53 Kişi İşe Yerleşti
Futbol Yaz Okulu Start Verdi
Futbol Yaz Okulu Start Verdi
  YAZARLARIMIZ
Bugün Bizim Günümüz
09 Ocak 2017 Pazartesi Bu yazı 22827 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

10 Ocak Çalışan Gazeteciler  Günü dolayısıyla  özellikle  sanal  alemde çok sayıda sanal kutlama mesajları geldi. Tabi ki  sanal kutlama mesajlarına sanal diliyle  ya  beğenerek yada altına teşekkür  yorumu  yazarak sanal  memnuniyetimizi  dile  getirdik.

 

Halk  Gazetecileri  gördüğü  her  ortamda  onlardan doğru  ve tarafsız  Gazetecilik yapmalarını  ister. Ama  şunu asla unutmamak lazım doğru ve tarafsız  olması gereken sadece  gazeteciler  değildir. Toplum bu yönde  haklıdan yana tavrını  koyarsa  Gazetecilerde  toplumdan aldıklarını  tarafsız  olarak halka yansıtmak zorunda kalırlar.

 

Gazeteciler  Günü  Matemi diye  başlık atmam bir  tepki değil, gerçek  olanı anlatmaya çalışmaktır. Gazetecilerin özgür, tarafsız  ve  baskı  altında olmadığı  bir yerde  kimse  tarafsız  gazetecilikten söz etmesin. Tarafsız  Gazetecilik yapman için öncelikle toplum nazarında hak ettiğin yerde  olman lazım.

 

Tarafsız  Gazetecilik yapman için kimsenin arka  bahçen olmaya  mecbur edilmemen lazım. Tarafsız  Gazetecilik yapmak için kimsenin sana aba altında  sopa gÖstermemesi lazım.  Onun için bu günü  Matem Günü  olarak anmak istiyorum.

 

Evet çalışan Gazeteciler  olarak üzerimize  yüklediğimiz  sorumluluğun bilinci ile hareket etmeye  çalışıyoruz. Gece gündüz  demeden  tüm zor  şartlara  rağmen kendi  çabamızla  direnmeye  çalışıyoruz. Fakat tüm bunlara  rağmen hak ettiğin  yere  gelmekten Ziyade  birileri  tarafından görmezden gelmen, birileri  tarafından fişlenmen, birileri  tarafından şucu bucu olarak  adlandırılman yaşadığın acıların tuzu  biberi  oluyor..

 

Bizler  sahada  çalışan, hırpalanan, bazen sözlü veya  fiili  saldırılara  maruz  kalan Gazeteciler  olarak  bu günün mutluluğunu  yaşayamıyoruz. Fakat  gazetecilikleri Ctrl+c ve Ctrl+v  den ileriye giDemeyenler  matem yaşadığımız  bu günde  adete  davul zurna eşliğinde  eğlenceye katılıyor  ve kendilerini hak etmedikleri  yerlere  getirmeye çalışarak adeta  bir  hak ihlali  yapmaktadırlar.

 

Bizim talebimiz  bu mesleği  kimse  ayaklar altına almasın. Bu mesleği rant kapısı  veya egolarını tatmin etmek için alet etmesin. Kim gerçek anlamda bu yolun yolcusu  olmak istiyorsa  herkes  gibi  önce ilk merdivene ayak basacak, ilkeleri  çiğnemeden, önünde  yol gidene haksızlık etmeden etik kurallar çerçevesinde  yol yürüme hakkına sahiptir. Ama bunu yaparken sakın kimse  başkasının emeğine  tekme vurarak bir yerlere  gelmeye çalışmasın.

 

Gazetecilik emek istEr, Gazetecilik çaba ister, Gazetecilik dürüstlük ister, Gazetecilik bedel ister..


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Hasan KARACA  -  16-01-2017 - 16:33
Çok güzel bir yazı olmuş Ahmet bey başarılarınızın devamını dilerim
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Ahmet Tarlabölen
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Ağustos 2021 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net