12 Nisan 2021 Pazartesi
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
34 Yıllık Büyük Tecrübe: Atılım Yapı Market
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
OĞUZ BOYU DERNEKLERİ FEDERASYONU'NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
19 Kişiye 118 Bin Lira Ceza
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
Alt Geçidin Asansörü Aktif Hale Getirildi
  YAZARLARIMIZ
30 YIL SONRA… MEZUNLAR BULUŞMASI
04 Haziran 2015 Perşembe Bu yazı 28924 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Geçen günlerde, Kırıkkale Merkez Endüstri Meslek Lisesi, Tesviye Bölümü 11/B sınıfından 1985 yılında mezun olan öğrencilerimiz;  30 yıl sonra 30 Mayıs’ta, “Kırıkkale E.M.L. 1985 Yılı 11/B Sınıfı Mezunlar Buluşması” adı altında bir etkinlik gerçekleştirmiş oldular…

Kıymetli Okurlar!.. Benim öğretmenlik hayatımın hemen hemen tamamı -ilk iki yılım Konya Karatay Lisesi- Kırıkkale Merkez Endüstri Meslek Lisesi’nde geçti… 1984 yılından, emekli olduğum 2009 yılına kadar, tam da çeyrek asır, bu okulumuzda; 1988 yılına kadar Tarih öğretmeni olarak, 1988’den emekli olduğum 2009 yılına kadar da idareci olarak görevimi severek yaptım. Bu süre zarfında, tabiî ki binlerce öğrenci yetiştirmek de bizlere nasip oldu.

Mezun ettiğimiz öğrenciler, yıllar sonra karşımıza; doktor, mühendis, avukat, öğretmen, iş adamı, memur, işçi, serbest meslek sahibi olarak çıktılar!.. Güzel ülkemizin değişik üniversitelerinde akademik alanda kariyer sahibi birçok öğrencimiz bulunmakta. İçlerinde doçent ve profesör olarak görev yapanlar; siyasette söz sahibi, belediye başkanı ve iş adamı konumunda olan öğrencilerimiz de var.

Bir eğitimcinin en büyük eseri, yetiştirmiş olduğu öğrencileridir. İstisnalar olsa da, biz eserimizle  –hangi meslek grubundan olursa olsun- her zaman övünmüşüzdür.

Millî ve manevî değerlerle yoğrulmuş, kişiliği oturmuş, işini-aşını bulmuş, ev-bark sahibi olmuş, çoluk çocuğa karışmış; ayakları üzerinde durabilen, her yaştan ve her meslekten öğrencilerimizi, günlük hayatta gördüğümüzde; biz, sonsuz bir sevinç duymuşuzdur!..

 Meslek hayatımızda ki temel felsefemizi hep şu ilkeler oluşturmuştur: Toplumu oluşturan bireylerdir. Toplumun sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmasının ana kaynağı ise, bireylerin sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmasından geçer! Bir gencin yetişmesinde ailenin, okulun dolayısı ile öğretmenin inkâr edilemez önemi vardır… Aile, okul ve öğretmen; bir gencin “iyi” yetişmesinde son derece hayati öneme sahip, olmazsa olmaz, “vazgeçilmez” değerlerdir!..

Sevgili Okurlar!.. Bunca sözden sonra esas konuya gelmek istiyorum… Yukarıda da bahsetmiş olduğum gibi; 1985 yılında okulumuz Tesviye Bölümü 11/B sınıfından mezun olan öğrencilerimiz, 30 yıl sonra yeniden bir araya gelerek, güzel bir organizasyona imza attılar. Ulaşabildikleri öğretmenlerini de davet ettiler. Bizler de öğretmenleri olarak (Sami Karakuş, Hamza Şan ve Adil Yıldırım) bu nazik davete büyük bir sevinçle katıldık, şeref duyduk. Sağ olsunlar, bizleri onurlandırmış oldular…

Aradan geçen onlarca yıl sonra, geçim kaygısı ile memleketin dört bir yanına dağılan insanları bir araya getirmek oldukça zor olsa gerek! İşte bu zor olanı başaran ekibin başında da şu an İstanbul’da ikamet eden Zülfikar Özmen var. Kendisi emekli bir astsubay. Şimdiler de ise özel bir eğitim kurumunda yönetici konumunda. Ekibin diğer mensupları ise, Kırıkkale’mizin tanınmış simalarından iş adamı Bekir Şahin, Murat Akyurt ve Hanefi İncel. Kırıkkale’de birçok gence iş imkânı sağlayan Bekir Şahin, bu organizasyonun da malî yükünü de karşılamış…

Sözün kısası; geçen gün; "dost"luğun ve "arkadaş"lığın mazide kaldığı, "vefa"nın da günümüzde İstanbul’daki bir semtin ismi olarak algılandığı bir dönemde, üç-beş "arkadaş"ın kafa kafaya vererek düzenlemiş oldukları bir organizasyona şahit olduk!.. “Dost”luğun, “arkadaş”lığın ve “vefa”nın ne manaya geldiğini hep birlikte gördük ve yaşadık!.. Yarınlara olan ümidimiz arttı!..

Emeği geçenleri canı gönülden tebrik ediyor; kendileri ile birlikte, bizleri de 30 yıl öncesine götüren öğrencilerimizi kutluyorum. Yaşları elliye dayanmış olsa da bizim gözümüzde hâlâ genç olan sevgili öğrencilerimi, ayrı ayrı gözlerinden öpüyorum. Cenab-ı Allah’tan,  aileleri ile birlikte, sağlık-sıhhat içerisinde, huzurlu bir hayat geçirmelerini diliyorum…

Geleneksel hale dönüştürdükleri; “Kırıkkale E.M.L. 1985 Yılı 11/B Sınıfı Mezunlar Buluşması”nda, seneye nasip olursa, öğrencilerimizle tekrar “buluşmak” dileği ile…

 

                                                                                                                      Adil Yıldırım

 

Organizasyonu halen İstanbul’da ikamet eden Emekli Astsubay, özel bir okulda da yöneticilik yapan Zülfikar Özmen’in başkanlığında, Kırıkkale’mizin tanınmış simalarından iş adamı Bekir Şahin ile Murat Akyurt ve Hanefi İncel üstlenmiş. 


Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
Nesrin Bulat
Prof. Dr. Hande ŞAHİN
Şevket ÖZSOY
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  12 Nisan 2021 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net