15 Nisan 2021 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Yahşihan Belediyesinde Araç Filosu Büyüyor
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Köy Öğretmeninden Anlamlı Proje
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Mart Ayında 411 Konut Satıldı
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
Otomobilin çarptığı çocuk ölümden döndü
  YAZARLARIMIZ
İSRAİL’İN HEDEFİ VE TÜRKİYE…
05 Haziran 2010 Cumartesi Bu yazı 28560 kez okunmuştur.
 
  
Yazı boyutu : 13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto

 

Geçen günlerde, “İnsanî Yardım Vakfı” nın organize ettiği ve Filistin’deki kardeşlerimize insanî yardım malzemesi taşıyan “Mavi Marmara” adlı gemimize, İsrail askerleri tarafından yapılan kanlı baskın, bütün dünyayı ayağa kaldırdı.

İsrail’in herkes tarafından bilinen çirkin ve gerçek yüzü, bütün dünya tarafından bir kere daha gözler önüne serildi. Savunmasız, silahsız ve insanî yardımdan başka amacı olmayan insanlar acımasızca katledildi!..

Uluslararası deniz sularında, sivil insanların oluşturduğu ve insanî yardım amaçlı malzeme taşıyan bir gemiye ateş açıldı. “Birleşmiş Milletler Kararları” “Uluslararası Hukuk” gibi çağdaş devletlerin her şartta uyması gereken kurallar, İsrail tarafından bir kere daha çiğnendi. Kural ve hukuk tanımamazlık bir kere daha dünya gündemine oturdu!..

Sevgili okurlar!.. İsrail, hepimizin –bütün dünyanın- gözleri önünde bunu aslında öteden beri hep yapıyor!.. Bundan sonra da yapmaya – ne yazık ki- yine devam edecek!.. Bu ve buna benzer katliamlar, İsrail’in geçmişinde –hepimizin de bildiği gibi- sayılamayacak kadar çok!..

Kıymetli okurlar!.. İsrail’in tarihi çok eskilere dayanır. Hz. Davut ve Hz. Süleyman zamanlarında doğru yolda olan ve peygamberlere inanan Yahudiler, bir devlet kurmuşlardı. Ancak, daha sonraları hak yoldan ayrıldılar. Allah’da onlara, doğru yola gelmeleri için, Hz.İsa’yı peygamber olarak gönderdi.

Yahudiler, Hz.İsa’ya inanmadılar ve çok eziyet ettiler. Öldürülmesi için çeşitli plânlar yaptılar. Nihayet, Allahü teâlâ tarafından Hz.İsa’nın (ruhunun) göğe çıkarılmasından sonra, Romalılar Kudüs’e hücum ederek, Yahudileri dağıttılar. Bir kısmını esir ederek, bir kısmını da öldürdüler. Kudüs’ü yağmalayarak, tahrip ettiler. Dünyanın dört bir yanına dağılan/dağıtılan Yahudiler; başka bir yerde toplanıp, bir daha devlet kuramadılar. Her yerde dışlandılar, uzunca yıllar hep perişan bir halde yaşadılar.

Bu günkü İsrail Devleti, 1948’de kuruldu. Kuruluş felsefesinin temeli, “Siyonist” düşünceye dayanır. Bu düşünceye göre; öncelikli hedef, Filistin dışındaki bütün Yahudileri, Filistin’de toplamak! Nihaî hedef ise; “Arz-ı mev’ud” yani, “vaat edilmiş topraklar”a kavuşmak!.. Arz-ı mev’ud ise; bu günkü Filistin’in tamamı ile, Fırat ve Dicle ırmaklarının bulunduğu coğrafya… Tabiî ki, Anadolu’nun Güneydoğusu da bu sınırların içerisinde!.. (Yahudilerin Güneydoğu’da yıllarca toprak satın almalarının sebebi sizce ne olabilir?...)

Saygıdeğer okurlar!.. Günümüzde, Yahudilerin yüzde 40’ı İsrail’de bir o kadarı da Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaktadır. Geriye kalanlar ise, dünyanın dört bir tarafına dağılmışlar…İngiltere, Fransa, İtalya, Rusya, Kanada, Türkiye… Ve daha bir çok ülke… Bulundukları ülkelerde -özellikle ABD. ile İngiltere’de- ekonomik ve siyasi açıdan da güçlü bir “lobi”ye sahipler. Bu ülkelerdeki “Yahudi lobisi” adeta “devlet içinde devlet” konumunda!.. Bunların büyük bir çoğunluğunun da ortak hedefi ise; -tabiî ki- “Siyonizm!..”

Sevgili okurlar!.. Türkiye; İslâm dünyasının süper gücü ve lideri. Türk Milleti; İslâm’ın savunucusu ve de koruyucusu… Başımız, gözümüz üstüne! O şeref yeter bize!.. Tamam!.. Tamam da, Filistin başta olmak üzere; Bosna’da, Çeçenistan’da, Afganistan’da, Irak’ta, Musul’da, Kerkük’te, Keşmir’de, Doğu Türkistan’da, Kırım’da, Batı Trakya’da, Bulgaristan’da ve Kıbrıs’ta yıllarca Müslüman kanı akıtılırken, “Müslüman Arap Dünyası” nerede idi acaba?.. Ve… Şimdi hâlâ neredeler?!..

Filistin’e, Gazze’ye insanî yardım için yola çıkan ve İsrail askerleri tarafından hunharca katledilen aziz şehitlerimiz başta olmak üzere; Allah için, vatan ve bayrak için toprağa düşen, -dünyanın her neresinde olursa olsun- bütün şehitlerimize de binlerce selâm olsun!.. Ruhları şad ve de mekanları cennet olsun!.. Allah’ın lâneti bir kere daha İsrail’in üzerine olsun!..

Mevlâm; Müslüman Türk Milleti’ni korusun ve hep yaşatsın!.. Cenab-ı Allah, bütün Müslümanların yâr ve yardımcısı olsun!..

Bu yazıyı paylaş      Sayfayı yazdır    
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
yamer  -  26.11.2010 - 1:17
Ağzınıza sağlık sayın hocam.
almila nisa gençtürk  -  21.11.2010 - 23:07
hocam bir daha ki yazınız da golan türkmenlerini de yazarsanız çok mutlu oluruz
b.aydoğdu  -  23.08.2010 - 14:51
sadece israilin mi hedefi türkiye tüm hiristiyan aleminin hedefi türkiye inşaalah bunu gençliğe anlatabiliriz.saygılar anlatmakta yetmiyor atatürkün ilkeleri dorultusunda çok çalışmamız lazım çokk
Musa Çölmekci  -  11.08.2010 - 12:41
Adil Hocam, kalemin her zaman keskin olsun.. Kalemine, yüreğine sağlık... Duygularımıza tercüman olmuşsun.
veli kormaz  -  16.06.2010 - 9:49
ismim belediye başkanı ile aynı, ben yurtkurda çalışan keçilili veli korkmaz. Adil bey aizin yazınızı çok beğendim. tebrik ediyorum.
yasin erkoç  -  08.06.2010 - 19:57
iyiki varsınız degerli ögremnisaygılar
osman uludağ  -  08.06.2010 - 11:21
hocam sizi güzide düşüncelerinizi desteklerim. güzide yazılarınızın devamını istirham ederim değerli şahsınızdan. hürmetlerimle..
sedat  -  06.06.2010 - 13:02
adil bey cenab-ı allahın lanetledigi bir kavim bunlar.bunlardan medet uman yöneticiler utansın.gazze için içimiz yanıyor.
  
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Şevket ÖZSOY
İsmail Dursun Kuzucu
Yener Kazan
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  15 Nisan 2021 Perşembe
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net