Haber Yorumları
Mesut Gümüşay - 11-08-2020 - 17:00
Müdürüm yeni goreviniz hayırlı olsun
kırıkkaleli - 11-08-2020 - 12:16
Dünkü yorumuma ek olarak, bugün ulusal basından öğrendiğime göre diş hekimleri sahaya sürülmüş. Covid testi alıyorlarmış ve filiasyon yapıyorlarmış. Doğru karar. Ağız Diş Sağlığı Merkezleri çalışmayınca diş hekimleri boş oturacak değil ya. Sayın Bakanımızı kutluyorum. Sahada olup bitenleri takip ediyor. Kırıkkale ilinde de bu işlem yapılmalı. Mevcut filiasyon ekipleri çok yoruldu.
abidin - 11-08-2020 - 11:43
Şaka gibi. Fotoğrafı kaldırın bari. MASKE MESAFE HİJYEN
Maske - 10-08-2020 - 18:40
\"Pandemi kurallarına harfiyen uyarak gezilerine devam ediyor.\" demişsiniz ama daha en basitinden maske bile kimsede yok.
kırıkkaleli - 10-08-2020 - 14:57
Sayın Milletvekilim size toplantıda ne anlatıldı bilmem ama Kırıkkale Sağlık Camiasında durum şöyle: Şu anda sağlık çalışanları içerisinde en çok çalışanlar ve en çok risk altında olanlar filiasyon ekibi. Filiasyon ekibi hem en çok övgüyü hem de en çok ücreti hak eden grup. Daha sonra Yüksek İhtisas Hastanesi çalışanları geliyor. İkinci risk altında olan grup onlar. Kırıkkale\'nin yükünü büyük oranda Yüksek İhtisas Hastanesi karşlıyor. Hem acil hemde yoğun bakım hizmetleri büyük oranda buranın sırtında.Yalnız Yüksek İhtisas Hastanesi çalışanları arasında geçmişten beri gelen bir haksızlık var. Torpilliler ya eğitim hemşiresi, ya enfeksiyon hemşiresi ya hasta haklarında. Bu haksız durum yeni değil yıllardır var. Garibanlar Covid hemşiresi , yoğun bakım hemşiresi , acil hemşiresi. Büyük bir haksızlık var. Sayın vekilim müdahele edilmesi gereken ilk yer burası. Eğer bu sorunu çözerseniz hayır dua alırsınız. Tarihe geçersiniz. Aile hekimlikleri 3. Sırada. Hastalar haklı olarak hastaneye gitmeye çekiniyorlar. Bu şekilde de aile hekimlerinin iş yükü artıyor. Son olarak söylemek istediğim Ağız Diş Sağlığı Merkezinin durumu. Burada işlemler Corana nedeniyle neredeyse durma noktasında. Halk Ağız Diş Sağlığı Merkezinden hizmet alamamaktadır. Hizmet alamayınca ister istemez dışarıya özel diş hekimlerine yönelmektedirler. Dışarıda her işlem yapılıyor. Halk bu konuda perişandır. Hem parası gidiyor. Hem de perişan oluyor. Sayın vekilim yukarıda arz ettiğim iki konu birisi Yüksek İhtisas Hastanesindeki personeller arası eşitsizlik ve diğeri Ağız Diş Sağlığı Merkezinin rölantide, 1. Viteste çalışması ve hizmetin en alt düzeyde sunulması konularına bir Kırıkkaleli olarak müdahalenizi bekliyorum. Teşekkür ederim
Cengiz ERKOÇ - 09-08-2020 - 16:20
Danacıobası gibi Keskin Gazibeyli köyümüzünde imamı yok lojmanımız var camimiz yeni yapıldı ancak görevli imamımız yok sıkıntı köylerimizin hepisinde var. İmam atanmasını bekliyoruz.
Koçak - 09-08-2020 - 13:03
kırıkkale li bundan 1 yada 2 ay önce Ardahan da 80 yaşlarında bir yaşlı vefat etti ve akrabaları doktoru darp etti.Neden biliyonmu?Yaşlı vatandaş corona dan vefat ediyor ölüm raporunu yaşa bağlı doğal ölüm diye veriyor doktor.Halktan gerçeği saklıyorsunuz diye darp ediyorlar.Sen verilen rakamlara inanıyorsun demek.O zaman virüs nedeniyle ekonomik kriz ortadayken verilere göre işsizlik düşüyor.İnanalımmı?Develüasyon altın döviz fiyatları bunun yansıması olarak ta enflasyon varken verilere göre enflasyon oranı%1 açıklanıyor.inanalımmı?Madem günlük vefat sayısı açıklıyorlar il il isim isim açıklasınlarda görelim.O zaman ismi yayınlanmayanlar vede gerçek sayı ortaya çıkar