11 Ağustos 2020 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Tıp Fakültesinde Hipokrat Yemin Töreni
   Bu haber 491 kez okunmuştur.
05 Temmuz 2020 Pazar 15:42:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi 2019-2020 Öğretim Yılı 17. Dönem mezunları, Hipokrat Yemini etti. Yemin törenine, Haziran ayında, gönüllü olarak çalışan 23 intörn hekim fiilen, diğer intörn hekimler ise online olarak katıldı. Törene katılan intörn hekimlerin aileleri, tüm töreni online olarak takip etti.

MEZUNİYET SEVİNCİ YAŞADILAR

 Üniversite Tıp Fakültesi 2019-2020 Öğretim Yılı “Hipokrat Yemini Töreni” 14 Mart Konferans Salonu’nda yapıldı. Covid-19 salgını kapsamında alınan tedbirler gözetilerek gerçekleştirilen törene Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Dilek Keskin, Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve diğer akademik personel katıldı. Mezun olarak ‘Doktor’ ünvanı almaya hak kazanan öğrencilerimizin büyük çoğunluğu, canlı yayın yapılan törene, sosyal medya aracılığıyla katılarak aileleri ile birlikte mezuniyet sevinci yaşadılar.

BUNU SİZLERE DAHA İYİ GÖSTEREMEZDİK

 İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Dilek Keskin, Mezun öğrencilerimizin tarihi bir döneme tanıklık ettiğini belirterek, “Hiçbir uygulamamızın alışılmış yöntemlerle yapılamadığı bir dönemden geçiyoruz. Bu nedenle sağlığınızı en üst düzeyde korumak amacıyla mezuniyet ve yemin törenimizi bu şekilde gerçekleştirmek istedik. Yüz yüze eğitime ara verdiğimiz 16 Mart 2020 tarihinden itibaren hem hasta hizmetlerimizde hem de tıp eğitiminde yeni bir dönem başlamış oldu. Bu dönemdeki eğitimde, öğretim üyelerimizin katkı ve çabalarıyla önemli başarılar elde ettik. Sizler de gördünüz ki mesleğimiz zor koşullarda yapılıyor, dayanıklılık ve dirayet gerektiriyor. Herhalde bunu sizlere daha iyi gösteremezdik. Tüm dünyanın gözü önünde hekimlerin ne kadar zor şartlarda çalıştığını ve ağır sorumluluklar yüklendiğini, ailelerinden çok hastalarını ön planda tuttuklarını gördük. Sizler de buna şahit oldunuz. Hekimlerin dinamik, bilinçli ve sürece hızlı adapte olabilme özellikleri var. Türk hekimleri zor koşullarda çalışmaya alışkın bilgili ve donanımlı hekimlerdir. Bu dönemde, hem hizmet vermeyi hem de eğitim vermeyi başardık. Bizler tıpkı bugünlerde olduğu gibi sizlerin de meslek hayatınızda karşılaşacağınız zorlu süreçleri başarı ile yönetmenizi bekliyoruz. Her bakımdan bilgili, donanımlı ve kendinizi yetiştirmiş olmanız gerekiyor. Sizleri ve ailelerinizi en içten dileklerimle kutluyorum. Yolunuz açık olsun.”     Konuşmanın ardından salonda olan ve online olarak törene katılan öğrencilerimiz Prof. Dr. Meral Saygun öncülüğünde Hipokrat Yemini ettiler. Tören havaya kep atılmasıyla sona erdi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erdal Geyikçi
Ahmet Tarlabölen
Şevket ÖZSOY
Ahmet Kankal
Bekir Eroğlu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Ağustos 2020 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net