24 Mayıs 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Mobbing Semineri
   Bu haber 4668 kez okunmuştur.
30 Nisan 2014 Çarşamba 18:32:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Hukuk ve Adalet Topluluğu tarafından Mobbing (Psikolojik, Manevi ve Duygusal Taciz) ve Mobbinge Karşı Korunma Yolları konulu seminer düzenlendi.

PSİKOLOJİK TACİZ

Kırıkkale Üniversitesi Kocatepe Salonunda düzenlenen seminere KÜ Hukuk Fakültesi Dekanı, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, hakimler ve savcılar, Kırıkkale Barosu Yazı İşleri Müdürü,öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Seminerde konuşan Melikşah Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Murat Şen mobbingin iş yerleri şiddetinin en hızlı yayılan türü olduğunu ve mobbingin ilk şartının bir işyerinde gerçekleşmesi gerektiği, sistemli, sürekli ve kasıtlı olarak yapılan bir çeşit psikolojik taciz/baskı olduğunu belirtti.

 

ALO 170’İ ARAYIN

İşyerinde şiddetin ve işyerinde kabalığın mobbingle sıkça karıştırıldığını söyleyen Prof. Dr. Murat Şen mobbingin ayda birkaç kez tekrarlanması,uzun uzun devam etmesi,çalışanı sindirme ve özgüvenini sarsmayı amaç edinmesi gerektiğini söyledi. Prof. Dr Şen ALO 170’i arayarak mobbing konusunda çalışma psikologlarından da yardım alınabileceğini sözlerine ekledi.

 

9 BİN ÇAĞRI GELDİ

ALO 170’e son 3 yılda (2011-2014 şubat ayına kadar) 9994 mobbing çağrısı geldiğini,Türkiye’de işyerlerinde yüzde 40 oranında mobbinge maruz kalındığını ve sağlık personeli,askerler,akademisyenler arasında mobbingin fazla olduğunu da sözlerine ekledi.

Türkiye’nin mobbingin yaygın olduğu ülkelerden biri olduğunu ve ülkemizde mobbingle mücadele açısından yeterli farkındalığın oluşmamış olduğunu belirten Prof.Dr.Şen bu konuda bilgilendirici toplantılarla bu eksikliğinden giderilmesi gerektiği üzerinde durdu.


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Mesut ARLIER
Şevket ÖZSOY
İlknur TUNEY
Kamil ÖCAL
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Mayıs 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net