21 Eylül 2019 Cumartesi
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
VALİ KOLAT’TAN KÜTÜPHANEYE ZİYARET
   Bu haber 1789 kez okunmuştur.
30 Mart 2013 Cumartesi 08:00:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
İl Halk Kütüphanesine gelişinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Yahya Kemal ER, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Zeliha Atay ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

BİLGİ VERDİ

Kütüphanede birimleri gezerek bilgi alan Vali Kolat, Minik Kalpler Anaokulu öğrencileriyle sohbet ederek okudukları kitapları inceledi.Vali Kolat, Kütüphanede bulunan kitap ve okuma salonlarını da gezerek bilgi aldı, okuyucularla bir süre sohbet etti.Vali Kolat, yaptığı kısa konuşmada; Kütüphane Haftası münasebetiyle, İl Halk Kütüphanesini ziyaret ettiğini, kütüphaneyi çok iyi gördüğünü, çok yönlü etkinliklerle faaliyet göstermesinden dolayı da mutlu olduğunu söyledi. Kütüphanenin kayıtlı 6000 üyesi olmasını ve 68000 e yakın eserin okunmasını olumlu bulduğunu ifade etti.Vali Kolat, kitaplara değer verilmesini ve kütüphanelerden yararlanılmasını istedi.

OKUMANIN ÖNEMİ

İl Kütüphane Müdürü Zeliha Atay yaptığı açıklamada, amaçlarının toplumu kitap okuma konusunda bilinçlendirmek ve kitap okumayı sevdirmek olduğunu söyledi. Atay, Kırıkkale Kütüphanesi'nde 2012 yılında 68 bin kitabın ödünç verildiğini, kütüphaneye ise kayıtlı 166 bin okuyucunun bulunduğu belirtti. Atay, yıl içerisinde 117 etkinliği 19 bin 233 kişinin takip ettiğini açıkladı. u yıl 48. Kütüphane Haftası, 26 Mart-01 Nisan tarihleri arasında, Bakanlığımız tarafından belirlenen ‘Bilgi, Toplumları Çoğullaştırır’ temasıyla halkı okumaya teşvik eden faaliyetler ile kutlanıyor diyen Müdür Altay, kitap okumanın önemine değindi.

BİLGİ TOPLUMUNA DÖNÜŞME ZEMİNİ

 Müdür Atay yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Bildiğiniz üzere, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki yenilikler, ekonomik ve sosyal yaşamın her alanını ve toplumun tüm kesimlerini çeşitli yönlerden etkisi altına almakta; kamu yönetimi yaklaşımlarını, iş dünyasını ve bireylerin yaşamlarını derinden etkilemekte, bir başka ifadeyle toplumsal bir dönüşüme neden olmaktadır.21. Yüzyıla şimdiden damgasını vuran bu teknolojiler, yeni bir toplumsal dönüşüme yani bilgi toplumuna dönüşüme zemin hazırlamaktadır.”

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Hakan Öztürk
Şuayip Bütün
Mehmet ERKOÇ
Hakan Gökkaya
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  21 Eylül 2019 Cumartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net