10 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Sinerji'de Asgarî Ücret 6 Bin TL
   Bu haber 1215 kez okunmuştur.
06 Temmuz 2022 Çarşamba 16:30:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Sinerji, 2022 Ocak ayında personel maaşlarında %70’lere varan iyileştirme yapmıştı. Nisan ayı itibariyle ise artan enflasyon sebebiyle %50’ye varan yeni bir zam haberini yapılan iftar etkinliğinde duyuran Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Duman, Temmuz ayında ise Asgari Ücrette gerçekleşen artış oranın üzerinde yeni bir zam bilgisini çalışanlar ile yaptığı bir toplantıda dile getirdi.

%42 ZAM

Yapılan zam ile ilgili konuşan Duman, “Biliyorsunuz Ocak ve Nisan aylarında sizleri enflasyona ezdirmemek adına beklentilerin üzerinde bir iyileştirme yapmıştık. Ancak yapılan iyileştirmenin bu kısa sürede yok oluşunu hep birlikte maalesef gördük. Geçtiğimiz günlerde yapılan Asgari Ücrete zam ile birlikte İnsan Kaynakları birimimizin yaptığı çalışmanın ardından %42’ye varan yeni bir iyileştirme kararı aldık. Hepimize hayırlı olsun. Önümüzde ki dönemde Enflasyonun artması halinde Ocak ayını beklemeyip sizleri enflasyona karşı korumak adına yeni bir çalışma mutlaka yapılacaktır.” Dedi.

 

 SİNERJİ’DE ASGARİ ÜCRET 6000 TL

Sinerji, Asgari Ücret Belirleme Komisyonun belirlediği 5500 TL’nin üzerine çıkarak mevcut çalışanlarda minimum maaşın 6000 TL olduğunu duyurdu. Komisyonun Asgari Ücrete yaptığı %29’luk zammın yeterli seviyede olmayacağını belirten Duman, “Sinerji çalışanlarına her zaman değer vermiş, özlük haklarını mutlaka en iyi şekilde teslim etmeyi hedeflemiştir. Bunun bir örneği de şuan yaptığımız %42’lik iyileştirme olmuştur. Bizim fabrikamızda mevcut çalışanlarımıza Asgari Ücret artık 6000 TL. Bu tutarda alacak personelimizin tüm çalışanlara oranı ise yalnızca %15. ”dedi.

BAYRAM DESTEĞİ

Zam haberini duyuran Adnan Duman, bir müjde de bayram için verdi. Kurban Bayramı için belirlenen 9 günlük idari tatili özel sektörde karşılığı olmamasına rağmen Sinerji çalışanları da yapacak. Arefe gününü de bu tatile bağlayan Sinerji 10 günlük bayram iznini çalışanlarına duyurdu. Bunun yanı sıra geleneği bozmayan Sinerji 1000 TL değerinde Alışveriş Çeki ile çalışanlarına gıda desteğinde bulundu.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Bahattin AKYÖN
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net