10 Ağustos 2022 Çarşamba
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Kırıkkale'den Beklentimiz Yüksek
   Bu haber 1180 kez okunmuştur.
29 Haziran 2022 Çarşamba 16:30:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet töreni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın katılımı ile Kırıkkale Üniversitesi Mavi Salonda yapıldı. Oktay, Kırıkkale'den ve Kırıkkale Üniversitesinden beklentilerinin yüksek olduğunu belirtirken, Kırıkkale Anadolu'nun merkezi Türkiye'ye değil, tüm Dünya'ya hitap ediyor''dedi.

TÜRKÜ ŞÖLENİ

Akademik yılı mezuniyet törenine katılım oldukça geniş oldu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ersan Aslan, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, Dekanlar, Öğretim Görevlileri, İl Müdürleri, mezun öğrenciler ve Aileleri katıldı.Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından Kırıkkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri katılımcılara türkü şöleni gerçekleştirdiler.

ÖĞRENCİLERİMİZE ÇOK İYİ BAKTIK

Mini müzik dinletisinin ardından Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ersan Aslan konuşma yaptı. Aslan, Öğrencilere mezuniyet gününe kadar çok iyi baktıklarını ifade etti. Aslan, ""Eğitimlerimi tamamlayan sevgili gençlerimiz 2019'ta bir hoş geldiniz toplantısı yapmıştık. Bu toplantıda oturarak değil ayakta karşılayarak gençlerimize sizin için elimizden geleni yapmaya hazırız demiştik. Şimdi onları yolcu edeceğiz. Ben il yöneticilerime öğrencilerimize iyi baktıklarını için teşekkür ediyorum.  Özel bir teşekkürü de öğretim elemanlarımıza gönderiyorum. Çok özel bir teşekkürde ailelere, bazen yokluk bazen varlık çektiniz. Özlem içinde çocuklarınızı uğurluyoruz. Haftanın başından beri mezuniyet törenleri yapılıyor. Lojistik bir kadromuz var. Bu süre içinde güzel bir çalışma yaptılar.''dedi.

GELECEĞİN TÜRKİYE'SİNİ KURACAKSINIZ

 Aslan, öğrencilere yakın zamanda geleceğin büyük Türkiye'sini kuracaklarını belirtti."Asıl burada bulunma sebebimiz sizlerin geleceği. Sayın Cumhurbaşkanı yardımcımız yoğunluğun içinde sizleri yalnız bırakmadı ve geldi. Kırıkkale üniversitesinin önlenmeli bir misyonu var. Yerli ve milli projelerin sizlerin içinde yer almadığınızı temin etmek. Yerli milli olurken evrensellikten vazgeçmeyeceksiniz. Dünya yenilik sistemine iyice girmiş durumda. Hem milletimize hem dünyaya hizmet için çalışacaksınız. Yakın geleceğin büyük Türkiye'sini kuracaksak bu sizlerin sayesinde.''dedi.

KIRIKKALE'DEN ÇOK ŞEYLER BEKLİYORUZ

Aslan'ın konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay katılımcılara seslendi. Oktay, Kırıkkale'den çok şeyler beklediklerini ifade etti. Oktay, "  Kırıkkale'de sizlerle birlikte olmaktan memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Tüm öğrencileri tebrik ediyorum. Türkiye'nin geldiği noktada çok önemli. Kırıkkale'den çok şeyler bekliyoruz. Gelecek çok daha güzel olacak. Cumhurbaşkanımızın sizlere selamlarını getirdim. Tarihin ilk üniversitelerine ev sahipliği yapmış bir medeniyetin temsilcileriyiz. Bilim merkezleriyle dünya yayılmıştır. Kırıkkale'de ve tüm Türkiye'de yolumuza devam ediyoruz. Eğitim kültür ve medeniyetten kopuk düşünülemez. Nesillerimizi bu bilinçle ve altyapıyla sürdürmek zorundayız. ''dedi.

KIRIKKALE BİLİM MERKEZİ

Oktay açıklamasının devamında Evliya Çelebi'nin Kırıkkale'yi bir bilim merkezi olarak adlandırdığının altını çizdi. Oktay, " Kırıkkale Üniversitemizi ülkemizin 4 bir yayınına yaygınlaştırılan yüksek öğretim sistemimizde daha iyisini önemsiyoruz. Kırıkkale Üniversitesi 30 yıldır Kırıkkale ile markalaşmış bir değere ulaşmıştır. Kırıkkale Anadolu'nun merkezinde Türkiye'ye değil tüm dünyaya hitap ediyor. Evliya Çelebi' de Kırıkkale'yi bir bilim merkezi olarak adlandırdı. Dünün öğrencisi bugünün mezunları. Sanat varlığımızı zenginleştireceksiniz. Her biriniz bizim için çok kıymetlisiniz. Sizler bu başarılarını daha da ileriye taşıyacaksanız. Bugün zirveye oynayan bir takım var ortada. Yeter ki hayal edin asla vazgeçmeyin. Bugüne kadar aldığınız eğitimle bilgi oluşturun. Azimle hareket etmedikçe bahaneler üretmek kolaydır. Bundan sonrada azimle çalışarak bize söz verin. Kırıkkale'den başlayarak tüm bilgilerinize dünyaya yaymaya söz verin. Öğrencilik hiç bitmeyen Meslek. Her zaman öğrenecek yeni şeyler vardır.''dedi. Mezuniyet töreni Kırıkkale Üniversitesinde derece yaparak mezun olan öğrencilere hediyelerinin verilmesi ile devam etti. Daha sonra toplu fotoğraf çekimi gerçekleşti. Son olarak öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasının ardından mezuniyet töreni sona erdi. 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Konuşan Sakal  -  01-07-2022 - 15:21
Kırıkkale Anadolu\'nun merkezi Türkiye\'ye değil, tüm Dünya\'ya hitap ediyor\'\' dedi. cümlesi biraz komik gelmedi mi size de? Bir şeyi söylerken önce kendimiz inanmalıyız. İnandıklarını sanmıyorum
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Şevket ÖZSOY
Bahattin AKYÖN
Yener KAZAN
Hüseyin GÜNEY
Sadettin KARALÖK
Ahmet ULUSOY
Sadettin KARALÖK
Rabia Saylam TAŞDEMİR
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Ağustos 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net