30 Haziran 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Çiftçilerimizle Hibe Sözleşmesi İmzalıyoruz
   Bu haber 237 kez okunmuştur.
24 Mayıs 2022 Salı 09:02:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırsal kalkınma destekleri kapsamında Altyapı yatırımları makine ekipman desteğine başvuran çiftçilerin hak sahipleri ile sözleşme imzalanmaya başlandı.

ÜRETİMDE VERİM VE KARLILIĞIN ARTACAĞINI İFADE ETTİ

 Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürü Sırrı Yılmaz Makine ekipman desteği almaya hak kazanan 315 çiftçiyle sözleşme imzalanacağını, bu çiftçilerimizin almış oldukları makine ekipmanlara 6 Milyon TL hibe desteği verileceğini söyledi. İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen programda çiftçiler, İl Müdürü Sırrı Yılmaz hibe sözleşmesi imzaladı.   25 Mayıs 2022 tarihine kadar hibe sözleşmelerinin imzalanmasının tamamlanarak, çiftçilerin hibe desteklerinden biran önce faydalanması için çalışmalar devam edecek. İl Müdürü Sırrı Yılmaz, Çiftçilerimizin ihtiyacı olan makine ekipmanlara yönelik, bakanlıkça desteklemelerin devam edeceğini, %50 hibeli makine ekipman desteğinin amacının;  tarımsal üretimde işçilik, ve üretim maliyetlerinin düşürülmesini sağlamak, yeni modern teknolojik makine ekipmanların çiftçilerimizin kullanıma sunmak olduğunu söyledi. Bununla birlikte tarımsal üretimde verim ve karlılığın artacağını ifade etti.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net