30 Haziran 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
200 Bine Yakın Üyemize, Ödemelere Başladık
   Bu haber 1158 kez okunmuştur.
23 Mayıs 2022 Pazartesi 16:18:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Öz Sağlık-İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Murat Erduran, "200 bine yakın üyeye 500TL pandemi ödemesi yapılacağı belirtilmişti ancak, söz konusu süreçte mevzuata uygun olarak, ödemelerin yapılabilmesi amacıyla sürdürülen çalışmalar zaman almış ve bu nedenle gecikmeler yaşanmıştır fakat ödemeler başladı''dedi.

HİKAYE SENARYOLARI HAZIRLAMIŞLARDIR

Erduran, "Hak, hukuk ve adalet anlayışı içerisinde, Sendikacılık değer ve ilkelerinden sapmadan, herkese eşit şekilde olmak üzere siz kıymetli üyelerimize söz verdiğimiz şekilde ödemelere başladık. Belli bir planlama dahilinde,karışıklığa sebebiyet verilmemesi bakımından söz konusu ödemeler sırasıyla: Üniversiteler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı çalışanı üyelerimize yapılacak olup, Web sayfamız www.ozsaglikis.org.tr üzerinden üyelerimizin kendi beyanları ile yapacakları İban başvuruları Çalışma Bakanlığı kayıtları ile karşılaştırılacaktır.Sendika olarak her zaman aldığımız kararların arkasında duruyoruz, hiçbir üyemizi mağdur etmeyi asla düşünmediğimiz gibi, onların hakları için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sendikamız prensipleri arasında yer alan bu hususlara sıkı sıkıya bağlıyız ve asla bu çizgimizden dışarıya çıkmayacağız.

Söz konusu ödemelerle ilgili olarak maalesef, özellikle sosyal medya üzerinden gerçekleri yansıtmayan, tamamen yalan ve iftira içerikli çok ağır şekilde hazırlanmış, sendikamız hakkında paylaşım ve yorumlar yapılmıştır. Maalesef bilgisiz, yetersiz, yetkisiz ve her bakımdan donanımsız bazı sözde sendikalar ile onların tetikçisi kişi ya da kişiler tarafından açılmış feyk hesaplardan, yapılacak ödeme hakkında sistematik bir şekilde her gün yalan haberler yapılmış ve yapılmaya da devam edilmektedir.Ayrıca, bu zavallı sendikalar söz konusu ödeme başlığı üzerinden propagandalarını sürdürürken, aynı zamanda da emekçileri kendi sendikalarına çekmek için her türlü yalanı uydurup, olmayacak hikaye senaryoları hazırlamışlardır.''dedi.

 

 

SÖZDE SENDİKALAR; DOĞRULARI ÖĞRENİN VE KONUŞUN!

"Genel başkanımızın ödemeyle alakalı sözleri Yönetim kurulumuz tarafından imzalanarak karar altına alındı. Daha sonra sözde sendikalar, “bu alınan kararın hukuki bir yanının olmadığını ve bunu uygulayamazlar, ödeme yapamazlar” şeklinde birtakım açıklamalarda bulunmaları üzerine, bizde çalışmalarımızı öncelikli olarak hukuki anlamda başlattık.Sendikamızın büyük bir titizlikle sürdürdüğü bu süreçteki çalışmalar hakkında, sözde sendikalar sağlıklı bilgi sahibi olamamışlar ve sonucunda, yazılı ve görsel medya başta olmak üzere sosyal medya üzerinden bir iftira ve karalama kampanyası başlatmışlardır.Hakkımızda yazılan çizilen, onlarca çirkin saldırılara ve paylaşımlara rağmen, sendika olarak bunlarla aynı seviyeye inip cevap vermeyi uygun bulmadık. Bizler Sendika olarak, bu günlerde üyelerimize vermiş olduğumuz sözlerin arkasında durarak, ödeme yapacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.Emekçileri kendi kurgulamış oldukları yalanlarla etkilemek ve kendi sendikalarına üye yapmak adına sözde sendikaların, sürdürmüş oldukları kirli dezenformasyon çalışmalarının temelinde yalan bilgiler yatmaktadır. Bu nedenle hiçbir zaman başarıya ulaşamayacaklardır.Hak, Hukuk ve Adalet konularının takipçisi olacağız, hiçbir üyemizi mazlum durumuna düşürmeyeceğiz, onların dertleri ve sorunlarına her zaman ortak olacağız.Üyelerimizin aileleri, yavruları ve eğitim gören çocukları için büyük projeler yapacağız, hedefimiz onlara pandemi sürecini unutturmak. Hazırlayacağımız projelerin ülkemizde faaliyet gösteren STK lar için de bir örnek olmasını hedefliyoruz. Sendikacılık, dürüst ve ahlaklı ilkelerle yapılan toplumsal bir faaliyettir. Öz Sağlık İş sendikası bunu böyle bilir ve bu doğrultuda oluşturduğu kendine has ilke ve prensipleriyle çalışmalarını sürdürür.''dedi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net